Сьогодні день святої Тетяни: як слід провести цей день і чого не можна робити

Тетянин день – церковне свято, що почитає римську мученицю Тетяну, яка віддала життя за віру в Христа.

Татяна народилася в III с. н. е. в знатній сім’ї римського консула і таємного християнина. З дитинства виховувалася в християнській релігії і, досягнувши повноліття, вирішила присвятити своє життя тим, хто потребував її допомоги: Тетяна доглядала за хворими і допомагала бідним.

Пізніше стала настоятелькою в християнському храмі. Коли Римом почав правити 16-річний Олександр Сєвєр (222-235 рр.), Вся влада зосередилася в руках фанатичного гонителя християн Ульпіана. Кpoв християн в ті часи текла рікою. Не оминула ця доля Тетяну і її батька.

За переказами, вона була схоплена язичниками і доставлена ​​в храм Аполлона. Тетяну закликали відректися від своєї віри, але вона була непохитна і почала читати молитву Христу. Її молитва була настільки сильна, що язичницьке божество впало з п’єдесталу і розбилося.

Після її піддали численним і жopстoким тортурам, але кожен раз Бог посилав зцілення Тетяні і навіть леви, випущені з клітки, лагідно лизали їй ноги. Вражені її стійкістю і чудесами, які відбуваються на їхніх очах, деякі з катів відмовлялися виконувати накази, просили вибачення у Тетяни і ставали на її бік.

Але суд засудив до смepті і її заступників, і саму Тетяну.

З дня її стpaти в 235 році відзначається свято Тетянин день, а мучениця Тетяна зарахована до лику святих.

Традиції свята

У цей день прийнято ставити свічки за успіхи в навчанні. Мучениці Тетяни моляться в скрутному вченні і освіті.

У цей день пекли хлібину у вигляді сонця, закликаючи сонце скоріше повернутися і наблизити весну. Було прийнято в цей день з’їдати таку хлібину всією сім’єю.

У цей день дівчата майстрували невеликі кісточки з ганчірок і пір’я. Вважалося, що якщо таку кісточкy непомітно покласти в бабин кут в будинку бажаного хлопця, то хлопець вже точно на ній одружується, а їх спільне життя буде довгим і щасливим.

Матері відмінно знали ці хитрощі і ретельно вибирали наречену, якій вдасться “заховати” віник.

Читайте також: Сильна молитва для тих, хто потребує термінової допомоги, яку потрібно прочитати в Тетянин день 25 січня

Що не можна робити в день святої Тетяни

Деякі впевнені, що в цей день не можна гадати, хоча в народі цей день вважається “гадальним”. Протипоказано робити прuвoрoти на любов.

Категорично не можна сваритися в цей день. Слід бути миролюбним і добрим.

В Тетянин день також не можна знаходиться в неприбраному будинку, щоб не накликати на себе біду.

В Тетянин день ні в якому разі не можна відмовляти в допомозі нужденним.