fbpx

Сьогодні не нервуйте і ні з ким не сперечайтеся. 4 лютого – День апостола Тимофія: що потрібно зробити в цей день

4 лютого в православ’ї вшановують апостола Тимофія Ефесського. За народним календарем дата отримала назву Тимофіїв день, Тимофій-полузимник.

Хто такий святий Тимофій?

Жив Тимофій в I столітті в Малій Азії. Почувши одного разу проповіді апостола Павла, він став вірним та улюбленим його учнем, виконував важливі доручення.

Тимофій проповідував Слово Боже, в юному віці був покладений в сан диякона, потім пресвітера, а потім першого Ефесського єпископа. Загuнув від язичників, які нaпали на нього і зaмyчили до смepті.

Перед іконою апостола Тимофія моляться про зміцнення віри, про повернення загублених на істинний шлях.

Обряди й традиції цього дня

Протягом віків у народі помітили, що з цього дня починаються сильні заметілі, хурделиці і морози. До цього часу половину свого терміну зима вже віджила. Звідси і назва Тимофій-полузимник.

За давньою традицією сьогодні пасічники повинні перевірити вулики. Якщо в них спокійно, тихо, ніякого галасу не чути, значить з бджолами все в порядку. А коли з вуликів чути дзижчання – комахи чимось стурбовані. Треба оглянути і струсити вулики, можливо, вони надто утеплені, недостатньо вентиляції.

З Тимофіївого дня ті, хто живе на землі і займається сільськогосподарською працею, починають потихеньку готуватися до нового сезону, оглядають інструмент, може щось треба полагодити або купити новий.

4 лютого – хороший день для лікування гpижі. Хто з цього дня почне боротися з недугою, зможе швидко позбутися від неї.

Сьогодні не нервуйте і ні з ким не сперечайтеся

4 лютого у наших предків вважався небезпечним днем в плані сварок і скандалів, в народі казали, що сьогодні сильно загострюються нерви.

Якщо траплялося, що з’ясування відносин не уникнути, то для вирішення конфлікту запрошували третю людину, якій довіряли.

Постарайтеся сьогодні стримувати свої емоції і почуття, бережіть нерви. Зараз для заспокоєння нервової системи стало модно займатися йогою. Це справа хороша, але буває, що стрес або роздратування треба зняти терміново, тут і зараз.

У такому випадку на допомогу прийдуть поради, перевірені століттями:

1. Потрібно відволіктися на що-небудь стороннє, нейтральне.

2. Розплачтесь. Якщо не виходить, згадайте якусь жалісливу ситуацію або тему. Плач дуже добре знімає стрес.

Читайте також: Молодик 5 лютого: що можна і що не можна робити в цей день, щоб не накликати біду

3. Відійдіть від дратівної ситуації.

4. Повільно порахуйте до десяти і назад (вголос або про себе, як буде зручніше). При цьому поєднуйте рахунок зі своїми вдихами і видихами.

5. Пийте воду. Цей геніальний рецепт придумали лікарі давним-давно. Налийте склянку води, випийте не поспішаючи, дрібними ковтками і нервова система почне реабілітуватися.

6. Посмійтеся. Коли ви чогось панічно боїтеся і нервуєте, згадайте або подивіться щось смішне. Сміх убиває страх.

7. Залучіться у щось захоплююче. Треба перебити нервове потрясіння нехай навіть чимось безглуздим, але цікавим і фантастичним (комп’ютерною або настільною грою, читанням детектива).

8. Вступіть в контакт з водою. Шум чистої води заспокоює нерви. Підіть до водного джерела (річка, море, басейн), прийміть душ або ванну, просто помийте посуд.

9. Дайте фізичну розрядку. Ніщо так не знімає стрес, як фізичне навантаження – можна плавати, бігати, ходити, танцювати, піти попрацювати на городі або затіяти вдома генеральне прибирання.

Народні прикмети 4 лютого

На Тимофіїв день прийнято визначати майбутню погоду за візерунками на вікнах, які малює мороз. Якщо вони горизонтальні або під кутом, слід чекати відлиги найближчим часом. Вертикальні візерунки кажуть про прийдешні морози.

Снігопад 4 лютого – провісник багатого врожаю влітку.

You cannot copy content of this page