Сьогодні особливе свято – День Петра і Павла. Ось як потрібно провести його, щоб особливе Боже благословіння вас супроводжувало весь рік, а життя було щасливим

День Петра і Павла — це свято, встановлене християнською церквою на честь двох святих апостолів, які, як відомо, були найбільш старанними і завзятими учнями Христа: вони зробили для християнства більше, ніж хто б то не було, і в кінці кінців помepли за свою віру.

Взагалі, правильніше називати це свято День святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Однак в народі він більше відомий як Петрiв день.

Православні відзначають цей день12 липня, а католики — 29 червня (це те ж 12 липня тільки за старим стилем).

До речі, в день пам’яті первоверховних апостолів у православних закінчується Петрів піст. Правда, є одне «але»: якщо свято припадає на середу або п’ятницю, то пiст триває, проте в будь-якому випадку в цей день вже дозволяється їсти рибу. У 2019 році 12 липня — це п’ятниця, тому утримуватися від прийняття їжі варто до суботи.

Як і в будь-яке інше релігійне свято, в День Петра і Павла прийнято ходити до церкви на святкову службу. Віруючі, як правило, ставлять свічку у зображення апостолів ікони і моляться їм за себе і своїх близьких, а також допомагають нужденним.

Взагалі, за традицією 12 липня потрібно проводити з сім’єю і відвідувати родичів. У цей день влаштовуються святкові сімейні обіди. Причому на столі обов’язково повинні бути присутніми страви з риби (адже святий Петро вважається покровителем рибалок).

А хресні батьки в це свято зазвичай відвідують своїх хрещеників і хрещениць. За давньою традицією вони повинні пригостити хресних синів і дочок пирогами, а також запросити своїх кумів в гості на вечерю.

Варто зазначити, що фізична праця в це свято не вітається. Також краще не сваритися.

До речі, так як працювати в День Петра і Павла не рекомендується, то наші предки завжди починали готуватися до свята заздалегідь: за кілька днів до нього вони прибиралися, білили хати і прикрашали свої житла польовими квітами і гілками дерев.

Читайте також: Особливий день Петра і Павла: 6 речей, які потрібно зробити кожному, а що не можна в жодному випадку

Крім того, раніше в цей святковий день було прийнято зустрічати схід сонця (або як говорили раніше «вартувати сонце»). Особливо любила це робити молодь. Молоді люди ще до світанку виходили в поля і чекали там схід, а заодно і «відганяли русалок». Вважалося, що 12 липня наше світило «грає» всіма кольорами веселки. При цьому в народі вірили, що того, хто побачить цю «гру», чекає щасливе життя.

Після зустрічі перших сонячних променів зазвичай починалися святкові гуляння — Петрівки. Люди раділи, співали і танцювали, водили хороводи. При цьому в містах обов’язково влаштовувалися великі Петрівські ярмарки.