Сьогодні-Особливий день. За повір’ям, дівчинка, яка народилася в цей день буде гарною господинею

25 січня церква вшановує святу мученицю Тетяну Римську – ранньохристиянську мученицю, яку піддавали тортурам за віру в Христа при імператорі Олександрі в III столітті. У народі цей день називали “Тетяна Водохресна”, “Бабин кут”.  Depo.Закарпаття

У давнину 25 січня традиційно виконували “жіночу” роботу. Так, господині готували їжу, прали білизну, мили хату. Крім того, дівчата в селі рано вранці вбиралися і йшли на річку, де вибивали і мили килимки. За традицією, назад нести килимки їм допомагали хлопці. Потім килимки розвішувалися по парканах, щоб всі бачили красу і чистоту доріжок, а по них судили і про дівчину.

Читайте: Помічні молитви до Святої Тетяни, які допомагають у всіх важких ситуаціях і самих різних життєвих випадках. Потрібно прочитати саме сьогодні

На Тетянин день не можна сваритися, особливо з близькими людьми, потрібно постаратися провести день в спокої і доброзичливому настрої.

Також в старовину до цього дня дівчата майстрували невеликі мітелочки з ганчірок і пір’я. Вважалося, що якщо таку мітелочку непомітно покласти в бабин кут в будинку бажаного хлопця, то хлопець вже точно на ній одружиться, а їх спільне життя буде довгим і щасливим. Матері відмінно знали ці хитрощі і ретельно вибирали наречену, якій вдасться “заховати” віник.

Цього дня пекли хлібину у вигляді сонця, запрошуючи світило скоріше повернутися до людей. Такі короваї їли всією сім’єю, щоб кожному дістався “шматочок сонця”. Надлишок згодовували домашній скотині.

За повір’ям, дівчинка, яка народилася в цей день, буде гарною господинею: “Тетяна і коровай пече, і доріжки по річці б’є, і хоровод веде”. Якщо народився хлопчик – буде нещасним.

Народні прикмети на 25 січня

Якщо йде сніг – влітку буде багато дощів

Теплий вітер 25 січня – прикмета до того, що літо буде посушливим, а урожай – небагатим

Ясна і морозна погода в Тетянин день – літо буде в міру теплим і без особливих перепадів температури

Жінки, які народилися в Тетянин день, будуть хазяйновитими. В якості талісмана їм варто носити чорний агат

Якщо яскраво світить сонце 25 січня – скоро прилетять птахи, і настане весна

Великі замети у Тетянин день – буде багато хліба

Заметіль і сильний вітер 25 січня – буде посуха, неврожай і невдала риболовля

Зоряне небо в День Тетяни – прикмета, яка віщує ранню весну.