fbpx

Сьогодні Страсна п’ятниця: що можна і не можна робити в цей день

Страсна п’ятниця у 2018 році припадає на 6 квітня, це найсуворіший і сумний день Великого посту, в який не можна приймати їжу крім хліба і води до скоєння церковного обряду винесення плащаниці, який відбувається о третій годині дня. Вважається, що саме в цей час Ісус Христос віддав Богові дyшу на хpeсті. Плащаниця – це відріз тканини, на якому написаний або вишитий образ Сина Божого в повний зріст, символічний поxopoнний саван.

Зважаючи на важливість цього дня в релігійному сенсі існує цілий ряд інших обмежень.

Страсна п’ятниця – що не можна робити

Крім суворого обмеження в їжі, віруючий повинен максимально відмовитися від інших мирських турбот.

Забороняється виконувати сільськогосподарські роботи, адже у жодному разі не можна забивати залізні предмети в землю – мабуть, за аналогією з прибиванням цвяхами до хpeста.

Також і по дому працювати не можна. Тому дуже важливо закінчити прибирання і прання в Чистий четвер. Готувати теж небажано. Не можна торкатися гострих металевих предметів і в хаті: не займайтеся шиттям і вишивкою, нічого не ріжте – хліб можна тільки ламати.

До речі, про хліб. Часто запитують, чи можна пекти паски в Страсну п’ятницю, адже начебто це і робота по дому, і святкові приготування, які було бажано закінчити в четвер. Відповідь не настільки однозначна, адже в різних парафіях священик може тлумачити духовні тексти по-своєму, і рекомендувати різне.

Але в багатьох регіонах України все ж вважається, що це якраз важливий виняток. Більш того, існує повір’я, що спечений у Страсну п’ятницю хліб особливо корисний і буде не псуватися дуже довго. Перед такою роботою необхідно промовити молитву «Отче наш» і попросити Господа про благословення.

Не можна відвідувати розважальні заходи. Страсна п’ятниця – день скорботи.

Читайте також: Молитва в Страсну п’ятницю: «Я живу вірою в Божого Сина, який віддав за мене життя”

Страсна п’ятниця – що можна робити

Зрозуміло, можна і варто відвідати богослужіння і молитися. Після п’ятничної служби заберіть з собою дванадцять свічок, з якими ви стояли в храмі. Запаліть їх в будинку, намагаючись охопити всі куточки, і не гасіть, поки не догорять самі. Це очистить атмосферу в домі і приверне блага.

Також, коли будете проходити оселею зі свічками, зверніть увагу на потріскування – це зіпсована річ, обведіть свічкою навколо неї кілька разів проти годинникової стрілки і перехрестіть. Інші обряди виконувати не можна!

Тепер ви знаєте, що роблять в Страсну п’ятницю, а які роботи виконувати не можна, тому розплануйте передвеликодній тиждень мудро і намагайтеся все встигнути.

Джерело.

You cannot copy content of this page