fbpx

Сьогодні Страсна Середа: як необхідно провести цей день

За народними звичаями, у Страсну середу відбувається активна підготовка до Великодня.

Страсна середа (Велика середа) — один з важливих днів Страсного тижня перед Великоднем. У цей день християни згадують дві євангельські історії – Марії Магдалини- блудниці, що покаялася, і зрадника Христа, Іуди.

Читайте також: Люди, мені набридло імітувати сповідь: крик душі молодого священика із Галичини

Історія Страсної Середи У Велику середу до Ісуса Христа прийшла грішниця Марія Магдалина. Вона хотіла покаятися і вилити душу Спасителю. Магдалина обмила ноги Христа своїми сльозами, а його голову вона помастила миром. Христос відзначив це як підготовку до його скорої смерті.

Страсний тиждень: традиції і обряди Cтрасної Середи

В цей день до Христа прийшла з покаянням грішниця Марія Магдалина. В цей же день первосвященики вирішують стратити Ісуса, Юда вирішується зрадити його за 30 срібняків. Тому в цей день віруючі порівнюють два поцілункуи – грішниці Магдалини, яка покаялася і потрапила в Царство Небесне і зрадника Юди, який обрав духовну смeрть.

Традиції Страсної Середи У Страсну середу віруючі активно готуються до головного дня Страсної седмиці — Великодня. У цей день можна пекти паски, фарбувати яйця, прикрашати будинок до свята. За традицією в цей день виносять з дому все сміття. У цей день можна подати милостиню, подбати про бродячих тварин, вирішити давні суперечки в сім’ї і примиритися зі своїми недоброзичливцями. Будь-яка блага справа, вчинена безкорисливо, наблизить людину до Господа, а будь-яка корисливість, черствість, зле слово або інший поганий вчинок віддалить і позбавить Божої благодаті.

Обряди Страсної Середи У Страсну середу обливають худобу сніговою водою.

У цей день у давнину під дах будинку клали хліб, сіль і мило. Вважалося, що насичуючись особливою енергетикою, хліб і сіль служать оберегом для дому та сім’ї на весь майбутній рік, а цим милом милася вся сім’я в Чистий четвер.

У Білорусі напередодні Чистого четверга клали під стріху хліб, сіль і мило. З тим хлібом на Юріїв день (6 травня) виганяли худобу з хліва. Сіль в подальшому використовували як засіб від пристріту, а милом на наступний день до сходу сонця милися в лазні, щоб бути чистими – і здоровим цілий рік. Якщо винесений хліб за ніч замерзав – значить, і ярові вимерзнуть. Вважається, що в Страсну середу талий сніг наділяється чудодійними захисними властивостями. Саме тому наші предки в цей день збирали талу воду, її солили торішньою четверговою сіллю і окроплювали нею худобу для захисту від хвороб і пристріту. Також у Велику середу прийнято було читати заговори на воду для захисту від нещасть, хвороб і негативу. Пост у Страсну середу У понеділок і середу Страсного тижня можна їсти лише хліб, овочі і фрукти.

Також в цей день Юда зрадив Христа за 30 срібняків

Джерело.

You cannot copy content of this page