fbpx

Сьогодні свято Мефодія: що потрібно встигнути зробити

Народне свято Мефодій Перепелятник відзначається 3 липня (за старим стилем — 20 червня). За церковним календарем це дата вшанування пам’яті святого мученика Мефодія Патарського, Олімпійського, єпископа. У народі його прозвали Перепелятником за те, що в цей день заведено полювати на перепелів.

Історія

Про життя святого Мефодія збереглося мало відомостей. Відомо, що він народився в середині III століття і був богословом в місті Патара, яке розташовувалося в Лікійській області Малої Азії. Також є версія, що святий Мефодій був єпископом міста Олімпії тієї ж області. Тому його називають Патарським і Олімпійським єпископом. Є інформація, що святий послужив Господу та у фінікійському місті Сур.

Мефодій залишив після себе багато праць: творів, тлумачень Біблії та догматів, які спрямовані на захист і чистоту православ’я, викорінення будь-якої єресі. Відомо про його непохитності стосовно ідей орігенізму, які були широко поширені в ті часи. Мефодій першим піддав критиці гіпотези та вчення філософа і засновника біблійної філології Орігена.

Святий мучeник пoмер у 311 або 312 році. Він прийняв смepть від рук язичників, які засудили його за відкрите проповідування християнського вчення.

Традиції та обряди

Мисливці відправляються на перепелине полювання. Ті, кому посміхається удача, запрошують на вечерю сусідів і друзів.

Прикмети та повір’я

Якщо 3 липня іде дощ, то така погода триватиме ще сорок днів.

По повітрю літають павутинки — до вдалого полювання.

Павуки плетуть павутину — погода налагодиться.

Якщо павук нову павутину не плете, а стару знищує, то незабаром почнеться справжня негода з ураганами.

Мурахи ховаються в будиночок — до сильних вітрів.

Читайте також: Навіть старі бабусині килими отримують нове життя: домашній засіб для чистки з пpигoлoмшлuвuм ефектом

Перепели кричать не вщухаючи — до дощу.

Чим ближче до людського житла летять перепела, тим суворішою буде зима.

Лебеді кричать ввечері — до негоди.

Де в цей день ухає сова, там може статися пожежа.

Принесена в будинок здобич обіцяє щастя в сім’ї та везіння здобувача на весь мисливський сезон. Якщо мисливцеві пощастить зловити не простого, а білого перепела (він же техаський або білий фараон), то удача до нього буде прихильною все життя.

You cannot copy content of this page