fbpx

Сьогодні в небі можна буде побачити дивовижне явище

Падаючі зірки – це неймовірно красиве видовище, особливо якщо їх багато. Це явище відноситься до періодичних, тому його легко можна передбачити, а отже, і побачити.

Одним з найбільш потужних і красивих потоків є потік Гемініди. Це немов подарунок на Новий рік Земляного Жовтого Собаки. Щороку грудень дарує нам можливість спостерігати щось красиве, немов сам Всесвіт хоче, щоб ми насолодилися красою її творінь.

Загальні відомості про Гемініди
Цей метеоритний потік помітний з будь-якої точки земної кулі. Його однаково добре видно як в північній півкулі, так і в південній, а також на екваторі і ближче до полюсів. Єдине, що необхідно для цього – чисте небо, тому найкраще дивитися за падаючими зірками в горах, за містом.

Основний показник – кількість метеорів на годину. Зазвичай цей показник дорівнює приблизно 100-120 метеорів, тобто по 2 в хвилину. Кілька років тому вийшло так, що інтенсивність потоку зросла аж до 200 метеорів на годину, що не є рекордом, але вельми багато.

Особливу яскравість Гемінідам надає їх величезна швидкість входження в атмосферу, яка дорівнює приблизно 35 тисячам кілометрів на годину. Сам склад метеорів теж сприяє збільшенню світності, яскравості при згорянні.

Що найцікавіше, даний зорепад відносять відразу до двох типів: до зорепадів, прабатьками яких стали комети, і до тих, прабатьками яких стали інші об’єкти. До кінця природа гемінідів не ясна, тому вчені досі шукають відповідь.

Особливості гемінідів в 2017 році
Пік цього потоку припаде на 13 і 14 число. Цього року активність буде середньою, тобто інтенсивність не перевищить 100-120 метеорів на годину. Як завжди, джерелом наближення частинок древньої комети буде сузір’я Близнюків.

Постарайтеся не пропустити це видовище, тому що наступного подібного зорепаду доведеться чекати цілий рік. Якщо є можливість, спробуйте вибратися за місто, щоб насолодитися цим прекрасним явищем природи, народженим самим Всесвітом.

Читайте також: Що треба зробити в день Андрія, щоб доля прихильною була та негаразди відійшли

Зорепад – це можливість зрозуміти і усвідомити той факт, що ми живемо в прекрасному місці, оточеному особливими космічними об’єктами, які своєю активністю піднімають нам настрій. У давнину люди і думати не могли, що це все результат взаємодії з космічним сміттям, залишками малих тіл. Згодом містичне сприйняття зорепаду кануло в лету, але ви все ще можете загадати бажання на падаючу зірку.

Джерело.

You cannot copy content of this page