Сова чи жайворонок: Вчені вже з’ясували, хто живе довше

Виявляється, ваше здоров’я повністю залежить від режиму сну і неспання. Американські вчені пояснюють, як ритм життя спричиняє ризик захворювань серця. Кому легше увійти в чужий режим.

Всім добре відомо, що люди діляться на два типи – «сови» і «жайворонки». І якщо раніше ці слова можна було почути в жартівливій формі від родичів, то зараз над цим серйозно працюють вчені. Здавалося б, це проста дрібниця біоритм або просто фізіологія, але вона дуже істотно впливає на здоров’я.

Читайте також: Зрyйнoвані сiм’ї та пoлaмані долі: Юля в тoй день бyла у своїх батьків, а я вдома збиpав новy шафy, кoли пpийшла вoна

Вчені Університету Суррея вивчали фази сну, неспання, активність мозку, серцево-судинної системи у різний час доби. І навіть життєві цикли людей «сов» і «жайворонків». Виходячи з отриманих даних, вчені ратифікувала свої припущення.

Насправді, люди «сови» більш схильні до проблем зі здоров ям, а їх тривалість життя значно менша, ніж у людей «жайворонків». Так, «сові» важко уявити раннє пробудження, ранкову активність і бадьорість. Виявляється, спроби типових «сов» влаштуватися в такий режим тягне за собою ризики серцевих захворювань. Що стосується «жайворонків», їм подібні проблеми загрожують менше при нічному житті. А тривалість їх життя взагалі перевищує показник людей «сов».

Джерело.