fbpx

Страсна п’ятниця: що в жодному випадку не можна робити в найсумніший день Страсного тижня

Страсна п’ятниця – останній день шостого тижня Великого посту перед Великоднем. Велика п’ятниця вважається одним з найважливіших подій в християнстві, навіть незважаючи на те, що віруючі в цю дату дотримуються трауру.

Великдень цього року випадає на 24 квітня, відповідно, Страсна п’ятниця настане 22 числа.

Євангеліє свідчить, що саме в п’ятницю Ісус постав перед судом Понтія Пілата і був звинувачений у бунтарстві. Незважаючи на те, що великий імператор знав і усвідомлював всю абсурдність і безпідставність таких звинувачень, він все одно засудив Сина Божого до страти. Христа прикували до хреста на горі Голгофа, а через два дні він воскрес.

У цей день православні віруючі слухають богослужіння в храмах, де розповідаються історії з Євангеліє. Також виноситься плащаниця – зображення Христа в труні. Християни до моменту виносу святині не їдять і не п’ють, після цього дозволені тільки хліб і вода.

Також віруючі можуть прочитати молитви, які в цей день мають особливу силу.

Деякі господині в цю дату печуть великодні паски, але церква відноситься до такої дії неоднозначно. Якщо ви розумієте, що в інший день зробити цього не зможете – печіть в п’ятницю, тільки перед приготуванням прочитайте молитву.

Страсна п’ятниця – що не можна робити

Великий день супроводжується величезною кількістю заборон. У день страждань Христа за людство категорично заборонено:

  • влаштовувати галасливі застілля і веселитися;
  • працювати і займатися домашніми справами;
  • сваритися і пліткувати;
  • копати землю і садити рослини;
  • шити, в’язати, рукодільничати;
  • прати, прибирати, наводити порядок.

Також в Страсну п’ятницю не можна вживати алкоголь, тому утримайтеся від обжерливості або розпивання спиртних напоїв, щоб не накликати на себе неприємності.

You cannot copy content of this page