fbpx

Страсний понеділок – найбільш важливий день останнього тижня перед Великоднем: що можна і не можна робити

У Великий понеділок проводиться спеціальна служба в кожному православному храмі, де згадують великі вчинки Христа, його проповіді і читають уривки з Євангелія, пов’язані з життям Ісуса на землі.

В цей день слід особливо пам’ятати, що Господь усім нам суддя, і здійснюючи погані вчинки, живучи життям, далеким від праведного, ми потім відповідаємо за це на Суді. Бог справедливий до кожного з нас, тому не варто проживати своє життя безцільно і в гріху, щоб не гнівити Отця нашого.

Не варто забувати і про те, що кожна молитва несе в собі особливий сенс. Дуже важливо вести бесіду з Господом за допомогою молебню, просячи прощення за свої гріхи і підносячи подяку Богу за все хороше, що він привніс в життя. Особливо важливо це робити у Великий понеділок.

Цього дня люди прибирали свою оселю. Для жінок цей день починався дуже рано: ще до сходу сонця мати будила дочок, і вони починали порядкувати: фарбували, мили та чистили будинок. А після обіду йшли на город, аби до живного четверга посіяти все насіння.

You cannot copy content of this page