Страсний понеділок – особливий день Великого посту, який потрібно провести правильно: що можна і не можна робити в цей день

Перший день Стpaсного тижня – Стpaсний або Великий понеділок, коли краще менше думати про себе і власні негаразди.

Стpaсний Понеділок: що можна робити?

За традицією, на Стpaсний понеділок треба молитися. У цей день важливо згадати пророцтва Спасителя про ті стpaждання, які на нього чекали попереду. Подумати також можна про те, що після випробувань на Ісуса чекало позбавлення, щоб наповнитися надією.

Сенс молитов сьогодні в роздумах про справжнє призначення дyші. У Стpaсний понеділок подумай про те, що сенс існування – уміти прощати і просити прощення, допомагати ближнім і вірити в Бога навіть у непрості часи.

Що ще можна робити у перший день Стpaсного тижня? Протягом Стpaсного понеділка можна запланувати собі невеликі справи по дому: створення затишку та спокою стосується не тільки душі, а й житла. Дрібний ремонт навіть вітається!

Перший день Стpaсного тижня: що не можна робити?

Навіть якщо ти не дотримувалася Великого посту, намагайся уникати молочного, м’яса, яєць та здоби аж до Великодня 2018. За традицією, у Стpaсний понеділок не можна вживати алкоголь.

У перший день Стpaсного тижня після Вербної неділі та у дні, що залишилися, не можна розважатися і навіть думати про задоволення. Краще, якщо в цей день ти допоможеш людині, якій живеться важче.

Не можна сваритися не тільки в перший день Стpaсного тижня: всю Велику седмицю брехня, заздрість, образи та злість неприпустимі.

Читайте також: У Страсний понеділок читають сильну молитву – Псалом 19

Обряди хрещення і вінчання у Стpaсний понеділок не проводяться.

Прикмети і традиції на Стpaсний понеділок 2018

Вранці у перший день Стpaсного тижня зверни увагу на небо. Ні хмаринки? Отже, літо буде теплим, а урожай – щедрим. Ясна погода на Стpaсний понеділок обіцяє щастя тим, хто збирається піти під вінець у цьому році.

Ще одна традиція на Стpaсний Понеділок – умивання із золота або срібла.

Для сучасної людини це звучить дивно, але наші предки вірили, що так можна зберегти і примножити достаток, а ще завжди залишатися красивими. Для цього лише потрібно покласти у воду золоте або срібне кільце на ніч, а вранці вмитися такою водою.