Страсний тиждень напередодні Великодня: що потрібно зробити з 18 по 23 квітня

Страсний тиждень – найважливіший у період Великого посту. Кожен його день несе у собі певний сенс.

Наближається Великдень, але останній тиждень перед його святкуванням є найважчим і особливим у всіх сенсах. Це час покаяння та читання молитов про прощення гріхів .

Великий понеділок 18 квітня

Починається Страсний тиждень із Великого понеділка. Цього дня згадується старозавітний отець Йосип, якого продали до Єгипту власні брати. Його порівнюють із Ісусом Христом, якого також зрадили. У цей день вшановується пам’ять хмари. З понеділка усі православні віруючі починають посилено молитись.

Великий вівторок 19 квітня

У вівторок церква згадує викриття Ісусом Христом книжників і фарисеїв, а також притчі, які він промовив перед людьми в храмі Єрусалима: про Кесаря, про Страшний Суд, про десять дів і друге пришестя Христа. Цього дня потрібно допомагати близьким та залишатися вірними своїм духовним принципам.

Велика середа 20 квітня

У середу православний світ згадує відому притчу про покаяння грішниці, а також зраду Христа Юдою. Це один із найважливіших днів останнього тижня посту. Цього дня важливо бути поряд із сім’єю, дбати про близьких та навчитися прощати їх за помилки.

Великий четвер 21 квітня

Четвер називають також Чистим, оскільки цього дня Христос здійснив обмивання ніг своїх учнів на Тайній Вечері. Цього дня потрібно митися, стригтися, голитися, одягатися у чистий одяг, спілкуватися з родичами, допомагати близьким. Також у цей день з самого ранку намагаються присвятити більшу частину часу прибирання будинку.

Велика п’ятниця 22 квітня

П’ятниця — найстрашніший день, адже саме у п’ятницю, згідно з переказами, Ісус Христос був засуджений на смерть і прийняв страждання, був розіп’ятий на хресті. Також цього дня його зняли з хреста та поховали учні та Діва Марія. Цього дня він дав останні настанови своїм учням.

Велика субота 23 квітня

Це останній день приготувань до свята. У суботу віруючі несуть до церкви паски та яйця на освячення. У церкві на богослужінні згадується похід Христа в пекло. На думку священнослужителів, саме в цей день усі душі, які були в пеклі, були прощені та допущені до раю.