fbpx

Страсний тиждень – особливий час і унікальна можливість наблизитися до Бога: що потрібно зробити в кожен з семи днів кожному з нас

Страсний тиждень або Страсна седмиця – це останній тиждень перед Великоднем, який присвячений останнім дням життя Ісуса Христа на землі. Кожен з днів тижня називається Великим і має певні традиції.

Останній тиждень перед Світлим Воскресінням Христовим вже не відноситься до Великого посту, проте, обмеження ще більш суворі ніж в піст. У цей тижня не шануються ніякі служби, не проводиться таїнств хрещення або вінчання, тільки особливі служби, присвячені підготовці до Великодня. Якщо ви не дотримувалися посту, то в останній тиждень перед святом все ж варто дотримуватися деяких правил і заборон, щоб очистити своє тіло і душу. Джерело.

Як називаються дні Страсного тижня і що вони означають?

Великий понеділок

У Великий понеділок на церковній службі згадують сюжет про Йосипа зі Старого завіту, якого брати продали в рабство і про прокляття Ісусом Христом бeзплiднoої смоковниці. Також в цей день починається особлива процедура, яка проходить тільки один раз на рік – чин мироваріння. Миро – це спеціальна ароматична олія, яка застосовується в таїнстві хрещення. Його варять із суміші 50 різних масел, запашних трав і смол протягом трьох днів, читаючи при цьому спеціальні молитви.

Великий вівторок

У цей день під час служби розповідають про те, як Ісус Христос говорив з людьми в храмі Єрусалиму, про його притчі учням, про його чудеса і про Страшний суд.

У цей день жінки перуть і готують одяг для всієї родини, в якому вони вирушать на пасхальну святкову службу.

Велика середа

Як свідчить Біблія, саме в цей день Юда зрадив Ісуса Христа за 30 срібняків, тому цей біблійний сюжет переказується в храмах, а також згадують грішницю, яка омила ноги Спасителя і помазала їх. У цей день всім віруючим обов’язково потрібно сповідатися.

У середу починаються приготування до Великодня, проводиться прибирання в будинку, господині вибирають яйця для крашанок та писанок, готують інгредієнти для випікання пасок.

Великий четвер (Чистий четвер)

В цей день проходить особлива служба, на якій читають найдовшу молитву, присвячену Ісусу Христу – “Дванадцять Євангелій”. Люди повинні вистояти всю службу з запаленими свічками і принести цей вогонь додому. Також в цей день віруючі причащаються.

У Чистий четвер з самого ранку потрібно помитися і прибрати в будинку, так як починається підготовка до Світлого свята: господині печуть паски, фарбують яйця.

Читайте також: Чистий четвер – особливий день, коли кожен може змінити долю. Ось що обов’язково потрібно зробити в цей день

Велика п’ятниця (Страсна п’ятниця)

Страсна п’ятниця – це день жалоби, коли Ісус був засуджений і розn’ятий. Служба присвячена спогадам про стpaждання Спасителя на хрecесті. У цей день з вівтаря виносять плащаницю – зображення Христа, що лежить у трyні і люди схиляються перед нею.

Велика субота

На суботній службі священики розповідають про те, як ховaли Ісуса Христа і про його перебування у грpoбі. На службі священики одягають білі ряси, що свідчить про наближення світлого свята Воскресіння Христового.

На вечірню службу віруючі приносять паски, фарбовані яйця, які освячуються. У храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі сходить благодатний вогонь. Православні християни зустрічають Світле свято Великодня.

You cannot copy content of this page