Страсний тиждень Великого посту: що можна їсти в ці дні і як правильно їх провести, щоб отримати особливе благословіння 

Найбільш суворим у 40-денний піст вважається останній тиждень перед Великоднем, який називають Страсним.

Великий піст 2019 розпочався 11 березня, а закінчиться він зовсім скоро — 27 квітня. Якщо всі попередні дні посту для вас були складними за певних заборон на продукти тваринного походження, то постривайте, ви ще не знаєте, що можна їсти у Страсний тиждень.

Під час усього посту під забороною продукти тваринного походження, рибу можна тільки в деякі дні. Також заборонено вживати макаронні та булочні вироби, сіль, прянощі, солодощі та алкоголь. Страсний тиждень у плані раціону ще суворіший. Цього року він припадає на 21-27 квітня. Протягом усього тижня потрібно строго дотримуватися канонів Великого посту.

За церковним статутом в Страсний тиждень не можна їсти так звану скоромну їжу. До цієї категорії відносяться всі продукти тваринного походження: м’ясо і субпродукти, птиця, яйця, молоко і молочні продукти (сир, кефір, йогурт, масло, сир, сметана, вершки і страви з них), шоколад, здобна випічка, кава, алкоголь. Крім того, якщо під час деяких днів посту можна було дозволити собі рибу і рибну ікру, то харчування в Страсний тиждень їх повністю виключає.

Що можна їсти в Страсний тиждень

Що можна їсти по днях в Страсний тиждень? Харчування у ці сім днів вимагає особливої строгості від православних. Під час останніх днів Великого посту можна було вживати гарячу тушковану або варену їжу, навіть вино. У Страсний тиждень готуйтеся до сироїдіння і сухоїдіння. Навіть рослинні олії можна додавати. Такий раціон повинен допомогти очистити організм від зашлакованості і підготувати до вживання білкової їжі на Великдень.

Харчування в Страсний тиждень по днях

З понеділка по четвер, а також в суботу перед самим святом, рекомендовано їсти лише один раз на день, при чому помірні порції. Не варто з’їдати за один присід все, що можна було б їсти цілий день.

Понеділок: сирі овочі та фрукти, а також мед і горіхи. Дозволено додати хліб.

Вівторок: подібний раціон — можна вживати сирі овочі, фрукти та зелень, а також горіхи, мед і хліб. Ці дні відмінно можна пережити на смачних смузі та смузі боулах.

Середа: також можна сирі овочі без олії, фрукти, сухофрукти, мед, горіхи, хліб.

Читайте також: Страсний тиждень – особливий час для кожного християнина, коли можна наблизитись до Бога і кардинально змінити своє життя

Четвер: у цей день дозволено їсти теплу їжу з додаванням рослинної олії. Всі продукти тваринного походження — під забороною.

П’ятниця: у Страсну п’ятницю рекомендується утриматися від їжі. Так що, можете влаштувати собі розвантажувальний день.

Субота: рекомендовано їсти один раз на день, можна вживати рослинну їжу, яка пройшла теплову обробку, але без додавання олії.

Неділя: у Великдень більше не діють ніякі заборони, але, якщо ви суворо дотримувалися канонів церковного посту, краще не зловживати смачними великодніми стравами, щоб не перевантажити систему травлення.