fbpx

Страсний тиждень Великого посту: що можна їсти в ці дні і як правильно їх провести, щоб отримати особливе благословіння 

Найбільш суворим у 40-денний піст вважається останній тиждень перед Великоднем, який називають Страсним.

Великий піст 2019 розпочався 11 березня, а закінчиться він зовсім скоро — 27 квітня. Якщо всі попередні дні посту для вас були складними за певних заборон на продукти тваринного походження, то постривайте, ви ще не знаєте, що можна їсти у Страсний тиждень.

Під час усього посту під забороною продукти тваринного походження, рибу можна тільки в деякі дні. Також заборонено вживати макаронні та булочні вироби, сіль, прянощі, солодощі та алкоголь. Страсний тиждень у плані раціону ще суворіший. Цього року він припадає на 21-27 квітня. Протягом усього тижня потрібно строго дотримуватися канонів Великого посту.

За церковним статутом в Страсний тиждень не можна їсти так звану скоромну їжу. До цієї категорії відносяться всі продукти тваринного походження: м’ясо і субпродукти, птиця, яйця, молоко і молочні продукти (сир, кефір, йогурт, масло, сир, сметана, вершки і страви з них), шоколад, здобна випічка, кава, алкоголь. Крім того, якщо під час деяких днів посту можна було дозволити собі рибу і рибну ікру, то харчування в Страсний тиждень їх повністю виключає.

Що можна їсти в Страсний тиждень

Що можна їсти по днях в Страсний тиждень? Харчування у ці сім днів вимагає особливої строгості від православних. Під час останніх днів Великого посту можна було вживати гарячу тушковану або варену їжу, навіть вино. У Страсний тиждень готуйтеся до сироїдіння і сухоїдіння. Навіть рослинні олії можна додавати. Такий раціон повинен допомогти очистити організм від зашлакованості і підготувати до вживання білкової їжі на Великдень.

Харчування в Страсний тиждень по днях

З понеділка по четвер, а також в суботу перед самим святом, рекомендовано їсти лише один раз на день, при чому помірні порції. Не варто з’їдати за один присід все, що можна було б їсти цілий день.

Понеділок: сирі овочі та фрукти, а також мед і горіхи. Дозволено додати хліб.

Вівторок: подібний раціон — можна вживати сирі овочі, фрукти та зелень, а також горіхи, мед і хліб. Ці дні відмінно можна пережити на смачних смузі та смузі боулах.

Середа: також можна сирі овочі без олії, фрукти, сухофрукти, мед, горіхи, хліб.

Читайте також: Страсний тиждень – особливий час для кожного християнина, коли можна наблизитись до Бога і кардинально змінити своє життя

Четвер: у цей день дозволено їсти теплу їжу з додаванням рослинної олії. Всі продукти тваринного походження — під забороною.

П’ятниця: у Страсну п’ятницю рекомендується утриматися від їжі. Так що, можете влаштувати собі розвантажувальний день.

Субота: рекомендовано їсти один раз на день, можна вживати рослинну їжу, яка пройшла теплову обробку, але без додавання олії.

Неділя: у Великдень більше не діють ніякі заборони, але, якщо ви суворо дотримувалися канонів церковного посту, краще не зловживати смачними великодніми стравами, щоб не перевантажити систему травлення.

You cannot copy content of this page