Сухі квіти в будинку: чому не можна зберігати і коли можна зробити виняток?

Передбачлива людина, яка вірить у різні прикмети, не стане зберігати вдома сухі квіти, якими б чудовими вони не були.

Існує повір’я про те, що не можна вдома зберігати засушені квіти. Як говорить народна прикмета, сухі квіти принесуть нещастя в дім, заберуть багатство і здоров’я.

Але якщо згадати, то в сільських хатах можна було знайти засушені пучки трав, квітів, які служили своєрідною прикрасою житла. Також пучки трав поміщалися в стелю з метою утеплення. Люди в давнину були впевнені в тому, що старі квіти і трави захищають будинок від напастей і епідемій.

Однак існує зовсім протилежна точка зору – прикмета, яка сьогодні набула популярності. Згідно їй, засушені, старі квіти можуть притягнути нещастя. Також вони є провісниками серйозної хвороби і навіть смepті.

Але винятки можуть бути

Вірити чи не вірити в прикмету – особиста справа кожного. Правда, варто враховувати і той факт, що це повір’я має свої тонкощі, адже раніше, незважаючи на прикмету, в кожній хаті неодмінно висіли обереги із засушених трав.

Справа в тому, що заборона на засохлі квіти стосується лише суцвіть і бутонів. Зберігати ж в будинку сухі стебла і листя рослин цілком можна, особливо якщо вони, за повір’ями, мають захисні властивості, залучають удачу, здоров’я і багатство.

Дуже добре виглядають букети з лікарських рослин, що мають сильний запах: полину, пижми, лаванди, чебрецю, материнки. До того ж вони виділяють в повітря знезаражувальні речовини і наповнюють будинок приємними ароматами.

Ось тільки висушувати такі букети найкраще на повітрі і ні в якому разі не у вазі з водою. Чому не можна так робити? Вважається, що в процесі сушіння квіти виділяють негативну енергетику, яка у вашому домі, напевно, ні до чого. Та й застояна вода – не найкраща прикраса кімнат.

Читайте також: Весільна фата: кому заборонено її вдягати і навіть торкатися

Тому висушуйте гербарії з лікарських трав на відкритому повітрі і сміливо несіть в будинок – прикрашати ними своє житло прикмета не забороняє. Однак довго їх зберігати не варто: пам’ятайте про всюдисущий пил, який скупчується на сухоцвітах, і про захворювання, які він провокує.

Отже, з всього сказаного можна зробити висновок про те, що сухі квіти можуть принести в будинок:

  • Нeщастя
  • Хвоpоби
  • Втрати близьких людей
  • Смepті
  • Втрати багатства і сімейного благополуччя.