– Свекрусі 66 років, вона все життя прожила з тими зубами, що є, і її все влаштовувало! – скаржиться подругам Зіна. – А тепер, значить, з’ясовується, що їй жувати вже нічим, потрібні імпланти. І оплатити їх повинен, зрозуміло, син. У пенсіонерки грошей на таке немає

– Так, імпланти – задоволення не з дешевих, – співчутливо зітхають подруги.

– Ха! Не з дешевих – це точно. Знаєте, скільки їй треба? Більше 100 тисяч гривень! Як вам? І вона каже, це ще порівняно дешево. Знайомий якийсь стоматолог буде робити, за рекомендацією, зайвого не бере.

– Нічого собі. сто тисяч – на зуби? Це де ж взяти такі гроші?

Гроші в сім’ї Зінаїди є. Вони з чоловіком збирають на квартиру для дочки. Дочкі ще тільки тринадцять, і квартира буде потрібно нескоро. Але Зіна хоче купити нерухомість по можливості без іпотеки. Вона принциповий противник кредитів. Зараз гроші лежать в різних банках і валютах на строкових вкладах. У Зінаїди все прораховано, і, якщо не станеться якихось форс-мажорів, до двадцяти років дочки вони зможуть купити своїй дитині скромну однокімнатну квартирку в новобудові.

– Я вважаю, що в наш час батьки просто зобов’язані забезпечити дитині старт, – міркує Зінаїда. – Тим більше дівчинці … Я ось часто думаю, що, якби в мене з самого початку хоч маленька, але своя квартира, у мене б все життя склалося по-іншому. Набагато щасливіше! Але що тепер про це … В будь-якому випадку, не хочу, щоб моя дитина тинялася по орендованих кутах, і крапка!

Свекруха в курсі, що гроші у них є і знає, для чого. Не секрет від неї також і те, що основний дохід в сім’ю приносить її син, Зінаїда же працює чисто на шпильки. Так уже повелося після народження дочки – щоб встигати в садочок, ходити до дитини на дитячі ранки і сидіти на лікарняних, Зіна спеціально знайшла роботу ближче до дому, з лояльним начальством, та так там і працює. Зате дочка під наглядом – завжди можна відпроситися, затриматися з ранку, вийти відпрацювати в суботу, наприклад. Місце – просто мрія для мами. Платять, правда, трохи, але їм вистачає. Вони з чоловіком ніколи не ділили гроші на твої і мої. Все завжди складали. І конфліктів з приводу грошей у них не було ніколи – до цього моменту. Це перша сварка.

Чоловік вважає, що зобов’язаний матері допомогти. Тому що зуби – це важливо. Це не тільки естетика, але і здоров’я, перш за все. Тим більше і гроші є, вся необхідна сума лежить на рахунку. Більш того, в доступному для огляду майбутньому ці гроші їм не потрібні. А з приводу квартири для дочки – невідомо ще, як складеться, чи буде потрібно це взагалі.

Може, дитина взагалі за кордон виїхати захоче? Або заміж вийде за мільярдера, навіщо їй тоді однокімнатна квартира на околиці? А якщо не захоче і не поїде, ну що ж, отримає квартиру на кілька років пізніше. Не до двадцяти років, а до двадцяти п’яти.

Зінаїда ж категорично проти того, щоб запускати руку в засіки. Це гроші на дитину, і крапка.

– Ну інші літні люди якось обходяться без імплантів! – намагається переконати вона чоловіка. – У всіх, чи що, зайві сотні тисяч на рахунках? Ні звичайно. Напевно можна піти в поліклініку, там запропонують щось бюджетне.

Бюджетне – це зубний протез, а його ставити свекруха зовсім не хоче. Якась її подруга його собі зробила, а користуватися не змогла.

– Це шматок пластмаси в роті! – емоційно передає свекруха слова подруги. – Краще зовсім без зубів, ніж ось так.

Як вважаєте, свекрусі треба стримати апетити? Нехай син краще вкладає гроші в дитину. Квартира не квартира, але на відпочинок, освіту, поїздки дитині витрачати гроші набагато правильніше, ніж на зуби бабусі. Чи все ж зуби – це серйозно? Зрештою, це здоров’я, і ​​син зобов’язаний допомогти?

Фото спеціально для Особлива