Світлий тиждень після Великодня: як потрібно провести цей час, що можна і не можна робити

У святкові дні віруючі продовжують старанно молитися, прославляючи Господа і просити у нього пробачення за гріховні діяння. Молитвами починають і завершують кожен день, а також просять допомоги перед всяким ділом.

Світлий тиждень в 2020 році, як і завжди, завершить свято Червона гірка, а значить, до нього теж потрібно буде підготуватися. 26 квітня люди проводять гуляння, залучають любов і зазивають весняне тепло, дотримуючись народних традицій. Прийнято обдаровувати знайомих і незнайомих подарунками, не скупитися на допомогу і не відвертатися від тих, хто звернувся за підтримкою. Звичайно, багато з нас це свято зустрінуть вдома, однак і там можна провести час з близькими, зробити добру справу, наприклад, зайнявшись благодійністю.

Що не можна робити з 20 по 26 квітня 2020 року

Безумовно, в святкові дні не можна лихословити. Лайливі слова відвертають від людини благополуччя і позбавляють її захисту від нечистої сили. Будь-які погані слова в цей тиждень під забороною.

У Великодній тиждень не проводять заупокійних служб, і в цей час не прийнято вдаватися до сумних думок. Торжество Христового Воскресіння – радісний час, і якщо навіть трапляється відспівування, то священнослужителі проводжають людину в останню путь в святкових вбраннях.

Не можна на Світлому тижні обманювати і відмовлятися від виконання даних обіцянок. Тим, хто порушить заборону, щастя не бачити.

Важкою роботою також намагалися не займатися, щоб не гнівити вищі сили, проте Церква не забороняє займатися важливими в господарстві справами: доглядати за хворими, літніми і дітьми, за домашніми тваринами і худобою, прати при необхідності. Будь-які справи, спрямовані на турботу і очищення, не забороняються як богоугодні. Потрібно лише помолитися перед початком справи, щоб отримати підтримку згори.