Святвечір та Різдво: головні заборони та традиції святкування. Що можна і не можна робити

Святкування Різдва Христового – важлива подія у православному світі. На цей час закінчується суворий піст, і віруючі відзначають свято з розмахом. У день перед святом і в саме Різдво дотримуються церковних традицій, які важливо пам’ятати.

Традиції Святвечора та Різдва сягають корінням у далеке минуле, і частина з них втрачена. Проте в православ’ї є безліч правил, які неухильно дотримуються, щоб заручитися підтримкою вищих сил.

Традиції святкування Святвечора

У 2022 році різдвяний Святвечір відзначать у четвер, 6 січня. Цього дня віруючі вирушать на ранкові служби, щоб помолитися Господу та вищим силам, заручившись їхньою підтримкою та заступництвом.

Передсвятковий день – це не лише молитви, а й веселі забави. У минулі часи на Святвечір люди збиралися групами, вбираючись в особливі костюми і співали колядки, переходячи від будинку до будинку. В обмін на добрі побажання колядники отримували частування.

Ще однією традицією Святвечора залишаються ворожіння. З давніх часів напередодні Різдва за допомогою гадань можна було дізнатися про свою долю і відкрити завісу таємниці. Для того, щоб погадати, усамітнювались у лазні, попередньо задобривши банника.

Святвечір — чудовий час для примирення. Цього дня намагаються зробити якнайбільше добрих вчинків, дозволяють розбіжності і тим самим очищають душі від вантажу, що заважає духовному зростанню та розвитку.

За традицією Святвечір – час посту, який завершують лише з появою першої зірки. Саме з неї починається святкування Різдва Христового, тому що зірка, що з’явилася на небі, явила світові благу звістку про появу Спасителя.

Традиції Різдва

На Різдво Христове за церковними традиціями не ворожать — це час радості та подячних молитов, святкової вечері та привітань з одним із найголовніших свят у православній релігії.

У ніч на Різдво також можна колядувати, переодягаючись у карнавальні костюми. Добра традиція і в сучасному світі об’єднає сім’ї, адже різдвяні колядки — це радісні події, коли колядники співають святкові пісні, бажаючи щастя всім, хто відчинить двері та поділиться своїм теплом.

Святкування Різдва у віруючих прирівнюється до Нового року. Саме в цей день вбирають сосни та ялинки, поміщаючи на верхівку святкового дерева зірку, що символізує появу Спасителя.

Прикмети Святвечора та Різдва

У святкові дні за прикметою обов’язково одягають одяг навиворіт, щоб не стати жертвами нечистих сил і не потрапити під вплив нечистого. Одягти можна будь-який предмет гардеробу: від білизни до рукавички.

Ще одна прикмета свідчить, що тим, хто не спить у ніч із Святвечора на Різдво, вдасться отримати благодать згори. Заступництво вищих сил не залишить їх протягом усього року.

У святкові дні йде сніг – до добрих вістей.

За прикметою у святкові дні нічого не позичають і не дають у борг, щоб благополуччя не втекло з дому.

На Святвечір та на Різдво прийнято запалювати свічки. Чим більше живого вогню буде в домі, тим благополучніше мине рік.

За повір’ями треба нагодувати досхочу домашніх тварин, щоб вони охороняли благополуччя сім’ї та відлякували нечисть.