fbpx

Символи – обереги для нашого будинку, які існують вже дуже давно

“Наш дім – це наша фортеця”. Обереги, які повинні бути в кожній українській домівці. За матеріалами:Рівне 1

Звичай прикрашати будинки оберегами йде з давніх давен. Обереги захищали житло від “поганого ока”, несли благополуччя, мир, любов і навіть лікували хвороби.

Універсального оберегу, який би зробив все вищеперераховане реальністю – не було. Кожен оберіг мав свою окрему, важливу функцію.

Велике значення мав не лише сам оберіг, але й місце, у якому його розміщували в приміщенні дому. Ось деякі з них:

Читайте також:Надзвичайно сильна притча про Мудру Людину, яка здатна кардинально змінити Ваше життя!

Рушник захищав будинок, всю сім’ю і господарство від “лихого ока” і псування. Його вішали над святими образами, які колись були в кожній хаті, а пізніше і над фотографіями рідних – щоб вони оберігали цих людей від поганої долі.

Також рушники розміщували над вікнами і дверима, оскільки вважалося, що вишивка на його кінцях не пускає в будинок злиx дуxiв. Особливою силою наділялися речі, які передавалися з покоління в покоління. Тому часто сімейним оберегом був весільний рушник.

Посуд. Такий звичайний елемент побуту теж мав силу оберега. Наші предки використовували глиняний посуд, який часто виготовляли самі. Незважаючи на те, що посуд був простим, в нього вкладали найдобріші і найтепліші думки.

А перед тим, як купити посуд, обов’язково слухали, що він «говорить». Наприклад, горщики, які вважалися символом життя, навіть розрізняли за тембром голосу. Щоб в будинку панувала любов і злагода, в господарстві вони повинні бути різними.

Кожен з нас чув повір’я, що в будинку не можна зберігати надбитий посуд. Воно виникло тому, що посуд вважали живим. Він, як людина, народжувався, жив і помирав. Надколотий або розбитий посуд прийнято було закопувати в землю.

Підкова у багатьох народів – символ удачі, щастя, достатку і оберіг від злиx cил. Існувало повір’я, що все погане, яке хотіло переступити поріг дому,  дійшовши до того місця, де висіла підкова , змушене було повертати назад. Тому підкову вішали над усіма місцями, через які в будинок може проникнути злo: дверима, вікнами, піччю.

Кріпити підкову над дверима повинен був господар будинку разом з господинею. У цей момент потрібно було думати лише про хороше, про успіхи в справах, добробут у родині, загадувати хороші бажання.

Якщо господарі будинку прибивали підкову ріжками вгору – значить, отримають допомогу від неба та вищих сил. Ріжками вниз – захищають будинок від сварок і хворіб.

Знайти підкову – знак того, що незабаром на  вас чекає велика удача.

Образи  – розміщували в кожній українській хаті на почесному місці. З ранку і ввечері на образ молилися, зверталися через нього до Бога. Образи прикрашали вишитими рушниками, які господиня вишивала обов’язково власноруч. Образи охороняли родину від бiд, несли мир, спокій і благополуччя.

You cannot copy content of this page