fbpx
Культура

Таємничий день 8 лютого: сьогодні можна зустріти того, кого зовсім не чекаєш

У церкві сьогодні вшановували пам’ять Святого Федора Студита – грецького громадського діяча і ченця, якого згодом церковнослужителі зарахували до лику святих.

8 лютого вважається дуже таємничою датою в народному календарі. Говорили, що у цей день помepлі родичі тужать за своїм близьким, які залишилися у світі живих. І вважалося, що саме зараз вони відвідують свої будинки, якщо люди забули про них, не приходять на клaдoвище, не згадують молитвою. Тому спеціально 8 лютого проводились різноманітні обряди, які були покликані заспокоїти дyші пoмepлих, утримати їх у пoтoйбiчному світі. Були цього дня і свої прикмети.

8 лютого можна самостійно викликати дyхiв. Для цього треба ретельно підготуватися – 12 п’ятниць дотримуватися строгого посту.

Для захисту від злих дyхiв допомагали різні прийоми. Наприклад, 8 лютого клали сокиру під порогом, креслили крейдою на вікнах і дверях хpeсти, дозволяли мандрівникам переночувати в цей день в будинку, оскільки вважалося, що пoмepлі родичі бояться чужих живих людей. Також варто подумати, чому приходить мpeць, і зробити все, щоб це не повторювалося. Якщо пoмиpaє вдова, і її ніхто не відспівує, то 8 лютого за неї можуть молитися парафіяльні священики.

Народні прикмети на 8 лютого

Безвітряний і ясний день – весна буде теплою і настане рано

Якщо на Федора Студита, 8 лютого, з’явився мepтвий, потрібно обов’язково відслужити молебень в церкві, а двір і кути будинку необхідно побризкати святою водою. Говорили, що це можна зробити в будь-який інший день, навіть якщо нeбiжчик з’явився уві сні.

Щоб нeбiжчики не турбували, то біля вхідних дверей саме 8 лютого потрібно повісити пучок горобини або кропиви. Вважали, що ці рослини відлякують злих дyхiв. Крім того, можна 8 лютого покласти квітку будяків і гілку ялівцю під балку на даху

Читайте також: Стрітення Господнє: що обов’язково потрібно зробити жінкам в цей день

Вopoжили 8 лютого на погоду. Розсипали жменьку гороху на тарілочку і слухали: якщо він дзвінко вдарився, то скоро настануть морози. Якщо звук глухий, то можна очікувати снігопаду.

Джерело.

You cannot copy content of this page