fbpx

Таємниці та тонкощі обряду вінчання: що робити з “вінчаною” сукнею та які речі підготувати

Все найкраще в житті трапляється, як правило, тільки один раз. Ось і обряд вінчання за церковними законами теж можна проводити тільки один раз і, перш ніж, це зробити, потрібно добре подумати, так як розвінчувати беруться не всі священики.

Сама процедура вінчання має безліч нюансів, тому потрібно бути готовим і всі їх вивчити. У наш час проводити обряд вінчання не обов`язково, але багато молодих сімей хочуть засвідчити свій шлюб не тільки реєстрацією в РАГСі, а й перед Господом.

Вінчання – це один з найдавніших обрядів. З давніх-давен на Русі молоді родини не вінчалися, а тільки обмінювалися обручками, а церемонію вінчання запозичили у візантійців. Розрізняють два обряду вінчання, а саме православний і католицький. Ми зупинимося більш детально на православній формі цієї церемонії, але хочемо згадати і про католицьку.

Для католиків вінчання і весілля рівносильні поняття і складають одне ціле. У нареченого і нареченої зазвичай по кілька свідків, подружки нареченої одягнені в однакові сукні. Наречену в храм вводить батько і веде її до вівтаря, так як саме він повинен «передати» її в нові руки. Іноді батька замінює інша людина, яка піклується про неї.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

Тепер більш детально розглянемо православний обряд вінчання, який більш характерний для нашої країни. Проводиться обряд вінчання в церкві, він являє собою і таїнство, і просвітництво. За приписами церкви до обряду слід підготуватися, а саме дотримуватися посту, молитися, причащатися і покаятися.

Вік, з якого церква дозволяє вступати в шлюб, для чоловіка і жінки різний, 18 і 16 років відповідно. Оскільки юридичної сили вінчання не має, то проводити обряд можна лише після офіційної реєстрації. Складають обряд вінчання – заручення, вінчання, дозвіл вінців, а також молебень. Наречений і наречена повинні стояти обличчям до вівтаря: наречений – з правого боку, наречена – з лівого.

Священик, виходячи з вівтаря, повинен тричі благословити молодих. У молодої сім`ї повинні бути свічки і хрестики. Свічки виступають, як символ світла і радості, тому вони повинні горіти протягом усього обряду. Заручини відбувається всередині храму, куди нареченого і наречену вводить священик. Таїнство вінчання починається з читання молитов, після яких священик одягає молодим обручки.

Одну обручку одягають чоловікові, вона має бути золотою, а другу нареченій – срібну. Але потім молоді тричі обмінюються обручками, і в результаті золота дістається нареченій, а срібна – нареченому. Слідом за цим починається саме вінчання.

Читайте також: Натільний хрестик: що варто знати кожному і що забороняє церква

Молоді стають на розстелений білий (можна рожевий) килимок, при цьому в руках вони тримають запалені свічки. Після того, як молоді відповіли згодою на питання священика, він читає молитви і осіняє нареченого і наречену вінцями. Читається Євангелія. Після цього наречені відпивають з чаші з червоним вином по три маленьких краплини, спочатку це робить чоловік, а потім дружина.

Загальна чаша символізує загальну долю, радість і горе. Після закінчення обряду молоді скріплюють свій союз поцілунком. Існують деякі особливості, які слід врахувати, щоб шлюб був щасливим. Якщо проводячи обряд вінчання, священик збивається, гаснуть свічки і проявляються інші знаки, то краще не вінчатися, так як шлюб буде невдалим.

Найвагомішим знаком буде, якщо під час вінчання в церкву привезуть нeбiжчика, так як вважається що він псує світлу ауру молодих. Слід простежити за тим, щоб за спинами молодих не стояли поруч троє однoстaтевих людей. Вінчатися повинні тільки хрещені люди, так як під час обряду їх повинні називати іменами, даними при хрещенні.

Після обряду всі присутні атрибути, в тому числі і весільну сукню, слід зберегти. Так як в разі бiди вони виступлять свого роду оберегами, до яких можна звернутися за допомогою.
Джерело.

You cannot copy content of this page