fbpx

Трави-обереги, які мають бути в кожному домі в день Трійці

Вже завтра, 16 червня, віряни вшанують одне з найважливіших православних свят – День Святої Трійці. Це дуже красиве свято, коли оселі та храми прикрашають гіллям, травами та квітами. Таким чином, люди висловлюють подяку Богу за те, що відродив їх через хрещення у нове життя.

На Трійцю збирали трави, адже вірили, що вони мають цілющу силу. Ввважається, що принесена додому освячена зелень захищає від пожежі, недугів та злиднів. А ще вірять, що кожна рослина на Зелені свята має своє сакральне значення, яке бере початок із дохристиянських часів.

Збирають пижму, чебрець, м’яту, аїр, мелісу. Стебла аїру, який приносить, варто розкидати по підлозі. Полин вішають над дверима, щоб темні сили не заходили в оселю. Від злих сил та наврочень оберігають пижма та любисток. Чебрець як оберіг носили молоді жінки, які мріяли про щасливий та міцний шлюб.

Аїр або лепеха

Чи не кожен з нас знає цю рослину за її магічним запахом, який асоціюється з цим святом. І не дарма, адже ще старі люди вірили, що ця рослина не тільки ароматна, а й надзвичайно корисна: лікує рани, допомагає при головному болю та очищає воду. Саме тому радимо обов’язково придбати аїр, який на Зелену неділю набирає особливої сили. Дбайливі господарки встеляють ним підлогу, що додатково створює атмосферу свята.

М’ята

Аромат цієї рослини заспокоює мешканців оселі, а також є символом злагоди, добра та спокою. Також це символ очищення та відвернення злих духів від домівки. Вона активізує діяльність та дарує хороший настрій. М’ята має потужну силу та є обов’язковим «зеленим» елементом у вашому списку.

Це символ любові та злагоди. Тож якщо хочете, щоб у вашій оселі завжди панувала приємна атмосфера, і в коханні все було добре, радимо прикрасити оселю ще й такою рослиною. Ба більше, настоєм із такої трави можна потім вмиватися, і ваше обличчя буде завжди чистим і гарним, а врода зачарує всіх!

Читайте також: 6 речей, які має встигнути зробити кожна жінка напередодні Трійці і в день свята

Чебрець

Рослина є символом сімейного добробуту: спокою родини та здоров’я дітей. З традицій українського народу відомо, що в таких магічних пахощах купають немовлят, аби були красивими та здоровими.

Також люди вірять, що в цей день потрібно назбирати та освятити в храмі букет польових та лугових квітів. Цей букет буде служити в домівці оберегом ще цілий рік, після того як всі трави з часом доведеться прибрати. Отож прикрашайте свої оселі та продовжуйте традиції українського народу й цьогоріч. І ще одна маленька порада: трави на Трійцю 2019 збирайте з хорошими думками та тільки від щирого серця.

You cannot copy content of this page