Трійця 2020: коли і як правильно відзначати це велике свято та яку молитву потрібно прочитати саме в цей день

Трійця – одне з 12 великих свят церковного календаря. Дуже часто торжество називають днем сходження Святого Духа. І дійсно, свято присвячене сходженню Духа Святого на апостолів і єдності трьох божественних іпостасей Всевишнього.

Свято Трійці є втіленням віри і яскравим нагадуванням про біблійну подію. Після воскресіння Христа сталося те, про що Спаситель говорив ще задовго до своєї страти: зішестя на землю Святого Духа.

Як свідчить «Книга Нового завіту», після Страсного тижня, Хрестової страти і Його божественного воскресіння, на 50-й день, на апостолів зійшов Святий Дух в трьох іпостасях: Бог-Отець (святий розум), Бог-Син (святе слово), Бог-Дух (Святий Дух). Таким чином Всевишній передав знання про єдність Трійці.

Важливо відзначити, що після події учні Христові помітили в собі великі зміни: вони несподівано знайшли дар зцілення і пророцтва. Крім того, вони навчилися розмовляти на всіх мовах, щоб нести в світ Слово Боже.

Відправною точкою святкування Трійці вважається Великдень. Трійця завжди випадає на недільний день через 50 днів з моменту святкування Світлого Великодня. У 2020 році православний світ зустріне Трійцю 7 червня.

Зрозуміло, в цей урочистий день пройде святкове богослужіння, без якого не обходиться жодне православне торжество. Причому на Троїцький день храми зазвичай прикрашають зеленню: підлогу вистилають скошеною травою, ікони прикрашають польовими квітами та молодими гілочками дерев, зазвичай березовими. Взагалі, береза ​​здавна вважалася головним атрибутом свята, а її гілочки – символом сили Божественного Духа.

Священики радять на Трійцю творити добро, здійснюючи добрі вчинки, допомагаючи нужденним і ставитись до всіх з любов’ю і теплотою. 7 червня, за словами церковнослужителів, Дух Святий зійде на всіх, хто змінюється на краще, слідує за Господом і противиться злу. Обов’язково потрібно буде прочитати молитву «Отче наш» і молитву Святої Трійці. Читайте священні слова без поспіху, суєти, що не тримаючи на серце важких або поганих думок.