fbpx

Трійця 2022: що має зробити кожна жінка в цей день

Трійця або П’ятидесятниця у 2022 році припадає на 12 червня.

П’ятидесятниця, як і будь-яке інше релігійне свято, завжди супроводжується службою в храмі. Вона включає в себе Божественну літургію і Велику вечірню. за можливості її має відвідати кожна жінка.

У цей день прийнято прикрашати будинки зеленню, а в храмі освячувати гілочки берези, потім поставивши їх у себе вдома. Береза – головний атрибут Трійці, це дерево уособлює силу Святого Духа.

Ще одна традиція – влаштовувати гучні застілля, запрошуючи родичів, друзів і сусідів. Трійця не потрапляє ні в один пост, тому можна сміливо радувати себе апетитними ласощами. Головна страва свята – коровай.

У селах також проходять народні гуляння: люди водять хороводи, співають пісні і танцюють. Молоді люди на Трійцю сватаються, бо вірять у прикмету: якщо попросити руки на П’ятидесятницю, а побратися на Покров, то довге і щасливе сімейне життя забезпечене.

За два дні до Трійці необхідно провести генеральне прибирання будинку, адже на саме церковне свято що-небудь робити строго заборонено. У суботу перед Трійцею прийнято їздити на кладовища і поминати рідних.

You cannot copy content of this page