Трійця в 2019 році: коли і як святкуємо

У народі Трійцю часто називають «Духів день», який православні люди відзначають, щоб віддати данину пам’яті і поваги великому явищу, згаданого в книзі Нового завіту – сходження духу Святого. Це священне свято, що відзначається усім православним світом через 50 днів з дня Пасхи. У зв’язку з тим, що дата святкування Трійці тісно переплетена з датою святкування Великодня, вона є одним з перехідних свят, і щорічно дата свята змінюється.

Трійця в православному світі

Трійця – найбільше свято, яке в пошані у всього християнського світу і входить в дванадцять чільних свят християнства. Воно було заставлене апостолами в честь сходження Святого духа. Коли минуло 10 днів після Вознесіння Господа, апостоли зустрілися в Єрусалимі, в знаменитій Сіонській світлиці, і саме тоді приміщення вибухнув дуже різкий шум, а стіни запалали.

Вогонь охопив і всіх присутніх, але полум’я не обпікало їх, разом з вогнем на них зійшов Святий дух. Небачена сила була дарована кожному, і полягала вона в умінні розмовляти різними мовами, щоб донести слово Боже багатьом народам. Цей день запам’ятався учням Христа, він розкрив їм таємницю їх призначення.

Трійця в 2019 році

Трійця – іменується ще П’ятидесятницею, оскільки настає через 50 днів після святкування Пасхи. Щоб дізнатися, якого числа християнський світ зустрічатиме Трійцю в 2019 році, не потрібно заучувати весь календар православних свят, досить лише дізнатися дату Христового Воскресіння, яке в 2019 році припаде на 28 квітня. Відрахувавши 50 днів від 28 квітня, ви дізнаєтеся, якого числа буде Трійця. Але необхідно пам’ятати, що Трійця завжди випадає на неділю, як і Великдень.

Читайте також: Стрітення Господнє: що це за свято і коли його відзначають в 2019 році

Слідуючи цим простим розрахунками, можна з упевненістю сказати, що в 2019 році Трійця випаде на 16 червня.

Зазвичай Трійця починається з урочистої служби. Священнослужителі радять побувати в церкві на святковій літургії. Цю службу повинні відвідати всі православні віруючі, щоб разом зі служителями церкви вознести молитви Господу і всім апостолам. У цей день моляться, як правило, про прощення гріхів і про милість Божу. Якщо у вас не вийде відвідати церкву, обов’язково 16 червня 2019 року прочитайте молитви вдома. Традиційно Трійця відноситься до числа сімейних подій. У цей день прийнято збиратися в колі близьких і вихваляти Господа.