Троїцька батьківська субота: коли і як правильно поминати рідних, які відійшли у засвіти

Святковий день відноситься до вселенських святкувань, і в день Троїцької батьківської суботи поминають душі всіх православних християн, молячись за кожного, хто відійшов у засвіти за весь час існування православної релігії.

Свято Трійці приурочене до П’ятидесятниці, яку завжди відзначають на п’ятдесятий день після Світлого Великодня. День поминання називають і Зішестям Святого Духа, який за Писанням зійшов на землю і своєю силою охрестив апостолів. Свято Трійці має величезне значення в православної релігії, і в цей світлий день віруючі дотримуються заповіти церкви, молячись небесам і очищаючи душі від негативу.

Троїцька поминальна субота у 2021 році випадає на 19 червня. За традицією в цей день згадують всіх, хто покинув світ живих, молячись Господу за їх душі. У церквах і храмах зачитують записочки з іменами, які передають перед початком поминальної служби.

В день свята відвідують не тільки поминальну службу, а й місця вічного спочинку. У це свято віруючі прибираються на могилках, оновлюють квіти і запалюють церковні свічки, молячись за душі близьких людей. Священнослужителі нагадують про те, що поминальні дари залишати на не варто – краще роздати частування нужденним або залишити в храмі.