Три важливі осінні свята для кожної жінки, коли можна отримати щасливу долю і все, про що попросите

Перша осіння дата, яка дуже важлива для незаміжніх дівчат – це свято Покрова Пресвятої Богородиці.

“У народі воно (свято – ред.) асоціюється зовсім не з церковною легендою, а з покровом нареченої (після весілля жінці заборонялося ходити з непокритою головою) і самої Землі, яку покривають осіннє листя, а часом і перший сніжок.

Про це написала відома українська письменниця Лада Лузіна, автор циклу романів і повістей “Київські відьми” в своєму блозі на сайті газети Сегодня.

Також автор розповіла про три осінніх свята, які можуть принести велику користь жінкам.

Зв’язок землі і жінки був суттю дня. “Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю и мене молоду” – звучав головна замова. І перший сніг на Покрову вважався щасливою прикметою – значить, весіль буде багато і багато знайдуть свою любов.

Хоч тут варто поспівчувати нашим прабабусям: кожна дівчина, що не засватана в поточному осінньому сезоні, піддавалася глузуванням, кожна здригалася від будь-якого шереху і стуку – чи не йдуть в будинок довгоочікувані свати? А якщо оні затримувалися, не гріх було й поворожити.

Сніг теж використовували для ворoжіння, замітаючи його в сторону порогу, щоб суджений прийшов в будинок скоріше. Увечері напередодні Покрови рекомендувалося вмитися заговореною водою і витерти обличчя сорочкою коханого (або просто чистою чоловічою сорочкою).

Лягаючи спати, згадати, щоб уві сні приснився суджений. І не забувати засуджувати “Покров-батюшка, крий землю сніжком, а мене женишком!”, “Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку”.

Втім, сон на Покрову був вельми символічний. До сих пір кожній, хто бажає вийти заміж або зустріти нового чоловіка раджу встати 14-го на світанку, піти до церкви і повісити свій рушник на ікону Покрови. Або поставити свічку перед кожною іконою Божої Матері і попросити її допомоги.

Вважалося, що швидше і вдаліше всіх заміж вийде та, що підніметься зранку раніше інших і перша поставить свою свічку. А мати, яка бажає своїй дочці щастя, повинна була відкрити на Покрову вхідні двері, постелити до порогу рушник і сказати: “Стелися, доріженько щаслива, для молодих і старостів” – пише Лада Лузіна.

Також письменниця виділила ще два дні жіночої сили: 27 жовтня – Перша Параскева П’ятниця та 10 листопада – Друга Параскева.

“У свідомості наших предків і ці свята, і їхні святі покровительки були нероздільні, і зверталися до них одночасно:” Батюшка-Покров, мою голову покрий. Матушка П’ятниця Параскева, крий мене скоріше “. Адже обидві вони – і Богородиця, і свята Параскева зайняли свого часу місце однієї давньослов’янської богині, покровительки шлюбу, родючості, магії і долі.

Велика Мати Макош – єдине жіноче божество в пантеоні нашого князя Володимира, побудованого ним в Києві, безроздільно панувала над жіночою долею. Цікаво, що і саме східнослов’янське свято Покрови, на думку ряду дослідників, було народжене саме в Києві в першій половині XII століття.

Про саму Макош майже нічого невідомо, крім того, що після хрещення Русі її місце зайняла і Богородиця, і свята Параскева, яку вважають в народі “бабьей святой”.

Читайте також: Гороскоп на 2020 рік для кожного знака Зодіаку: Наступний рік для когось принесе труднощі і випробування, а для інших – нове кохання

Мабуть, тому напередодні Параскеви П’ятниці читалися найсильніші замови і навіть любовні привороти (найбезпечніший з яких вимовлявся 27-го на сході сонця “На догоду тобі, підсоби мені на догоду собі”). А може, ще й тому, що період весіль вже добігав кінця, і не дочекавшись женихів дівчатам доводилося пускати в хід важку – магічну артилерію.

Вважається, що на Параскеву П’ятницю жінка може загадати на світанку будь-яке бажання про майбутнє – і воно неодмінно збудеться. А між Першою і Другою Параскєвою формується не тільки жіноча доля, Велика Мати Макош зачинає новий світ.

Можна вірити в це чи ні, але я нерідко задаю собі питання, а чи випадково вибори так часто проходять у нас саме в кінці жовтня? “- поділилася цікавою інформацією письменниця.