fbpx

Ці особливості дитина успадковує від батька, а не від матері. Важливо знати

Ось 7 речей, які діти з більшою ймовірністю успадкують від батька

Захворювання серця

Ген, що збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 50%, передається по чоловічій лінії.

Вважається, що цей ген призводить до порушення здатності контролювати запалення, що має вирішальне значення для запобігання розвитку слабкості артерій. Джерело

Генетика психічного здоров’я

Хоча обоє батьків можуть передавати психічні розлади своїм дітям, але шизофренія передається від батька до сина з більшою ймовірністю, якщо батько був у більш старшому віці на момент зачаття дитини.

Читайте також: Цей рецепт — просто знахідка! Дріжджове тісто за 15 хвилин

Посмішка

Якщо у батька були проблеми з зубами, у дітей вони також будуть. Гени від батька, як правило, більш активні, ніж той же ген від матері.

Але розміри зубів, щелепи і форма зубів можуть бути успадкованими від будь-якого з батьків.

Продовження роду

Чоловіки, у яких низька якість сперми, можуть використовувати запліднення in vitro. Але дослідження, пов’язані з екстракорпоральним заплідненням, показують, що батьки з проблемами можуть передавати ризик безпліддя своїм синам.

Стать дитини

Родинне дерево батька можна використовувати для визначення ймовірності того, що у пари буде дівчинка або хлопчик. Але поки дослідники не змогли встановити, який ген відповідає за визначення того, як Х і Y хромосоми розподіляються по біоматеріалу батька.

Очі

Більш світлі кольори, такі як сині або зелені, викликані рецесивними генами, а карі очі — домінантними генами.

Якщо в обох батьків світлі очі, то і у дитини будуть світлі очі. Але якщо хоча б у одного з батьків — темні очі, то існує 75%-ва ймовірність, що і в дитини вони будуть темними.

Зріст

В основному, діти успадковують свій зріст від батька. Але наука поки все ще досліджує питання спадковості в плані зросту.

Якщо у вас є якісь побоювання щодо спадковості дитиною хвороб батька чи матері — обов’язково проконсультуйтеся з генетиком.

You cannot copy content of this page