Цікавий спосіб визначити час, якщо під рукою не виявилося ні годинника, ні людей

Цікавий спосіб визначити час, якщо під рукою не виявилося ні годинника, ні людей. І все, що вам для цього потрібно — пальці рук, сонце і горизонт.

Визначити час без годинника досить складно і далеко не кожному під силу. Найчастіше, якщо людина забула свій годинник вдома, а мобільний телефон міг розрядитися, починається легке хвилювання. Так як ми не можемо на 100% володіти часом. Існує безліч варіантів, як визначити час без годинника. Ще зі шкільної лави нас вчать цим правилам, щоб кожна людина хоча б трохи орієнтувалася в способах визначення часу.

Якщо ви збираєтеся в туристичний похід або просто відпочити від сучасних технологій, тоді потрібно згадати уроки географії. Найчастіше ми орієнтуємося по небу, але тільки, якщо воно не затягнуте хмарами.

Якщо захотіли дізнатися приблизний час без годинника, то необхідно вибрати місце, з якого добре видно сонце. Після потрібно озирнутися. Якщо навколо багато дерев і вони загороджують огляд сонця, слід відійти в інше (більш вільне) містечко. Для правильної оцінки потрібно бачити чітку лінію горизонту. Необхідно пам’ятати, якщо сонце закриває хмари, то оцінка часу буде не точна.

Далі буде потрібна наша рука, а точніше долоня. Її потрібно поєднати з лінією горизонту. Необхідно розташувати мізинець так, щоб він збігався з лінією горизонту. Для більш точного результату слід зробити зусилля, щоб долоня була на одному місці. Руку можна використовувати будь-яку. Але краще праву, так як вона є провідною для більшості людей.

Далі великий палець руки рекомендують зігнути всередину долоні. Це потрібно, щоб під час визначення він просто не заважав. Потім другу долоню необхідно поставити вище іншої в розправленому вигляді. І так вчиняти ці дії, поки верхня долоня не досягне висоти сонця.

Читайте також: 3 ложки соди, 10 літрів води і про шкiдників забyдете. Це секрет боpoтьби моєї бабусі

Вона повинна досягти нижнього його краю, але не заходити за нього. Коли прикладають одну долоню на іншу, необхідно врахувати кількість пальців. Коли верхня рука досягне нижнього краю сонця, потрібно підрахувати скільки пальців вмістилося між сонцем і лінією горизонту. Рекомендується кожен палець брати за п’ятнадцять хвилин. Отримане число треба помножити на число п’ятнадцять.

Ось так ми дізнаємося точний час. По інформативності цей метод не зовсім точний, так як пальці мають різну товщину. Можна дізнатися тільки приблизний час.

Тепер зрозуміло, як дізнатися час без годинника. Звичайно, у наш час, якщо забули або втратили годинник, а мобільник не працює, то можна запитати у перехожих.