Цього року зима прийде вже в жовтні – метеоролог

Український клімат змінюється, про що свідчать такі незвичні явища, як смерчі, сильні зливи, аномальна спека і гігантський град. Доктор фізико-математичних наук в області метеорології Вазіра Мартазінова розповіла про те, що чекає Україну у найближчі місяці.

За її словами, підставою для зміни погодних умов є температурний фон. Він змінюються через циклони і антициклони, які стали менше за своїм масштабом, але більш активні.

В цьому році аномальними з точки зору температур вже були березень, квітень і травень.

Тепер же нам варто чекати смерчів. При будь-якому перепаді температур обов’язково будуть створюватися штормові явища.

Мартазінова підкреслює, що останнім часом екстремальність посилюється за різними характеристиками: опади, температура, вітер. Але різні регіони підпорядковуються різним екстремальним явищам. На Сході — посуха, у Західній Україні — зливи.

40-градусної спеки влітку не прогнозується, максимум — 25-28 градусів, в окремі дні — близько 30 градусів. Липень протримається в комфортних для населення погодних умовах. В окремі дні, однак, будуть зливи.

Читайте також: Навіщо японці ставлять пляшки з водою біля своїх будинків?

Характерно те, що температурний режим усередині кожного місяця нестійкий. У липні, в середині місяця, температура підвищиться до 28 градусів, місцями — до 30.

У серпні, починаючи з другої половини місяця, будуть відзначатися більш посушливі процеси.

Вересень буде дуже сухим і нестійким, а жовтень — холодним, особливо з другої половини місяця.У другій половині жовтня однозначно будуть заморозки. Так що насолоджуйтесь літом, поки воно є!

Джерело.