«Ти знаєш, як я Настьку ненавиджу! Свекруха все їй, все для неї. Наче ми гірше. Скажи, чим я гірша? Чоловік їй в рот заглядає, а мій доброго слова мені сказати не хоче. Бачити не можу їх сімейку. Де тільки гроші беруть. Ти бачила, як вона одягається? А браслет який? Звідки гроші беруть? Терпіти не можу цю г » Останнє слово вона недоговорила, побачивши Настю

У сестри двоє дорослих дітей: синові Роману – 38, дочці Насті – 36. Живуть в одному місті, у кожного сім’ї, діти. Багато років тому дочка сестри в училищі познайомилася з дівчинкою. Вчилися в одній групі. До кінця навчання стали кращими подружками, одна без одної не могли зовсім: сумували, писали, дзвонили. До речі, подружку теж звали Настею. І навіть по батькові у них було однаковим – Валеріївни. Стали їх всі кликати так: Настя перша і Настя друга. Наша, значить, перша, а та, друга.

Друга Настя стала потім нашою невісткою. Більше, звичайно, вона невістка сестри. Але я її про себе теж так називаю. Настя друга вийшла заміж за Ромку, брата Насті першої. Скільки вона його домагалася, скільки сліз було пролито! Ромка всім говорив, що одружуватися йому рано і що Настю другу він не любить. Бігала вона за ним хвостиком. Добігалася. Весілля зіграли.

Тепер Дві Насті були не тільки подругами – вони стали родичками. А тепер до теми. Через багато років дружби Настя друга зрадила мою племінницю. Зрадила некрасиво, жорстоко. Ось про це і розповіла мені по телефону сестра. Невістка, сказала сестра, завжди заздрила дочкі. І в тому, що вона живе з чоловіком дуже добре, в достатку. І в тому, що на море їздять щороку. І в тому, що машину нову купили.

Я не скажу, що сім’я Романа чимось обділена. Все у них є, будинок купили, дівчатка танцями займаються. Машина теж є. Старенька, але є. Останнім часом у невістки з’явилися нові подруги. Не минає жодної п’ятниці, щоб в будинку у них хто-небудь не гуляв. Напої рікою, музика, гучний сміх. Настю першу з сім’єю запрошувати на гулянки вже не стали – тим не подобається такий «активний» відпочинок.

Одного разу все-таки прийшла перша Настя до них в гості. Побачила, як люди відриваються, що втрачають свідомість. Розмову невістки з однією з її нових подружок вона почула випадково. Невістка скаржилася: «Ти знаєш, як я Настьку ненавиджу! Свекруха все їй, все для неї. Наче ми гірше. Скажи, чим я гірша? Чоловік їй в рот заглядає, а мій доброго слова мені сказати не хоче. Бачити не можу їх сімейку. Де тільки гроші беруть. Ти бачила, як вона одягається? А браслет який? Звідки гроші беруть? Терпіти не можу цю г » Останнє слово вона недоговорила, побачивши відповідно Настю першу …

Тих нерозлучних подруг більше немає. Залишилася гірка образа в серці моєї доброї племінниці. За словами сестри знаю, що переживає Настя сильно, плаче від образи, знаючи, що пробачити колишню подругу не зможе ніколи. А як же родинні зв’язки, рідний брат, його донечки? Як розрулити цю ситуацію? Що порадити сестрі і племінниці? Я справді не знаю. На душі кепсько.