Тиждень після Великодня – дуже важливий час, який потрібно провести правильно: що можна і не можна робити

У період світлого тижня можна загадувати бажання, бути поруч із близькими та радіти життю. Це найяскравіший і позитивний час року для будь-якого православного християнина.

Чому тиждень після Великодня такий важливий

Тиждень після Великодня називають світлою седмицею або великоднім тижнем. У цей період немає звичайного посту у середу та п’ятницю. У Світлий тиждень можна їсти будь-які продукти і веселитися від щирого серця.

Як відомо, Ісус Христос не відразу пішов після смерті на небеса. Він ще 40 днів був поруч зі своїми учнями та Дівою Марією. То був світлий і спокійний час, повний тепла, любові та спокою. Саме тому важливо радіти та пам’ятати, що цей час несе у собі багато добра.

Що можна і що не можна робити

У світлу седмицю не можна постувати, навіть якщо ви готуєтеся до причастя. Це суворо заборонено і без дозволу священика це робити не можна.

Під час читання молитов вдома та в храмі не можна робити земні поклони. Можна кланятися лише стоячи.

Потрібно радіти і веселитися, але пам’ятати, що все має бути в міру. Не варто під приводом світлого свята налягати на алкоголь.

На тижні після Великодня не можна займатися домашніми справами. Можна мити посуд, але не більше. Категорично заборонено робити ремонт, займатися тяжкою працею на городі. Звичайно, це не означає, що взагалі нічого не робити. Цього тижня можна займатися чимось простими, дрібними побутовими справами, поодинці або разом із близькими людьми, але без лайки, без сварок.

У цей період можна і навіть потрібно читати книги, розвиватися духовно. Можна займатися навчанням, підготовкою до іспитів. Вважається, що у цей період Господь допомагає краще засвоювати нову інформацію.

У жодному разі не можна сумувати за тими, хто відійшов у засвіти, відвідувати місця вічного спочинку, проводити панахиди. Продовжуйте посміхатися, дарувати подарунки один одному.

Добре, якщо у період Світлого тижня після Великодня у вас з’явиться можливість взяти відпустку. У цей час корисно не думати про роботу, про проблеми.