У “Батьківщині-матері” помітили пророцтво: цікава деталь

Герой України, поет і драматург Юрій Рибчинський вказав на цікаву деталь у скульптурі “Батьківщина-мати”, яка розташована в Києві на правому березі Дніпра.

У Рибчинського є відчуття того, що людина, яка ставила цю скульптуру, дивилася в майбутнє. Щит і меч, які тримає в руках Батьківщина-мати, можна асоціювати з українськими воїнами, що захищають нашу країну від агресії РФ.

“Україна – не тільки щит, а й меч. Батьківщина-мати, яка дивиться в бік Росії, має в руках правильні атрибути. Ніби людина, яка її ставила, дивилася в майбутнє”, – сказав поет в інтерв’ю журналістці Олесі Бацман.

“Завдати шкоди може, а завоювати, навести тут свій порядок – це йому (Путіну, – УНІАН) не по зубах. Якби в 41-му Гітлер не був в ейфорії через легке завоювання Європи, то зрозумів би, що Німеччина з її ресурсами не може проковтнути і утримати територію Радянського Союзу. Так само і з Росією зараз”, – додав Рибчинський.

Зазначимо, над проектом статуї починав працювати відомий у СРСР скульптор, автор схожого монумента у Волгограді – Євген Вучетич.

Спочатку передбачалося, що на постаменті височітиме 80-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти мав текти у Дніпро водоспад, з обох боків якого воїни форсували річку. Після смерті Вучетича роботу очолив український скульптор Василь Бородай, при якому композиція зазнала значних змін. Бородай розробив проект, який був реалізований у співдружності з Фрідом Согояном та Василем Винайкіним, а також з архітекторами Віктором Єлізаровим, Георгієм Кислим, Миколою Фещенком.

Для пересування людей та технічного обслуговування скульптури в середині змонтовано два ліфти – вертикальний і похилий (рухається під кутом 75 градусів), обладнані майданчики для огляду. Один із ліфтів підіймається з дев’ятьма зупинками до самої “голови” Батьківщини-матері, в якій є люки та технічні майданчики.

Раніше можна було піднятися в “руку” зі щитом і в іншу – з мечем, там теж є монтажні майданчики. Але в 2003 році відвідувач упав з верхнього майданчика і розбився, доступ туристів був обмежений.