У білорусі порушили кримінальну справу проти Арестовича

Генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти радника глави Офісу президента України Олексія Арестовича. Про це 17 березня повідомляють у Telegram відомства.

Наголошують, що справу завели за ч. 3 ст. 361 Кримінального кодексу Республіки Білорусь.

“Встановлено, що підозрюваний не пізніше ніж 17 березня 2022 року записав та розмістив у глобальній комп’ютерній мережі інтернет відеоролик із публічними закликами до вчинення актів тероризму й диверсій на об’єктах Білоруської залізниці, вчинення інших дій, спрямованих на завдання шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, – ідеться в повідомленні. – Для організації попереднього розслідування кримінальну справу скеровано до Слідчого комітету Республіки Білорусь”.

17 березня Арестович опублікував у Facebook відеозвернення, закликавши влаштувати “тотальну рейкову війну” противнику на окупованих територіях.

Арестович зазначив у пості до відео, що насамперед це стосується таких напрямків: Крим – Мелітополь, Крим – Херсон, Валуйки (РФ) – Куп’янськ, Гомель (Білорусь) – Київ (загальний напрямок), Брянськ (РФ) – Київ (загальний напрямок).

“Зрив постачання супротивника за допомогою залізниць (а цей вид постачання найефективніший) може радикально змінити ситуацію на нашу користь, особливо на напрямку Крим – Мелітополь. Завдяки цьому напрямку противник забезпечує угруповання, що штурмує Маріуполь”, – наголосив Арестович.

В опублікованому відео радник глави ОПУ звернувся, зокрема, до білорусів.

“До речі, із самої Білорусі може піти таке постачання. Не даремно там електрички перефарбовували… Тож брати білоруси, якщо ви проти цієї війни, то зробіть те, що у вас виходило найкраще, – партизанську рейкову війну. І в самій Білорусі, наголошую, тільки на шляхах перекидання російських військ”, – сказав Арестович.