У будинку було тепло, але пахло кепсько. На краю брудного дивану стояла миска з залишками густої каші, малеча не вміли їсти ложкою, не здогадалися і руками, вони лизали кашу як цуцики. Сусід підтвердив, що їхня мати Рита поїхала 3 дні тому і з тих пір не з’являлася

Міліцейська машина зупинився на дорозі, біля добротного, але дуже запущеного будинку. З нього вийшли дві жінки і дільничний у формі, побачивши якого голова сусідки відразу ж сховалася за парканом.

Приїжджі обійшли хвіртку, яка була замкнута на навісний замок і увійшли через величезну діру в паркані. Раніше тут був розарій, але зараз тільки лежали прибиті восени бур’яни. Колись будинок оточував добротний паркан, від якого залишилися тільки стовпчики і то не всі. Значних розмірів город був запущений, крім бур’янів на ньому нічого не росло.

Відразу було видно, що вдома нікого немає, так як на облуплену двері зовні був накинутий саморобний гачок.

Одна з жінок тримала в руках медичний чемоданчик і звернулася до іншої:

– Ось так вже третій день приїжджаю, а тут замкнено, але ж матуся дзвонила і сказала, що у старшої дівчинки температура 38,9.

– Може вони поїхали? – засумнівалася друга.

Тут знову виглянула голова сусідки, вона впізнала дільничного лікаря:

– Малеча в будинку, це матері немає вже третій день, а Аня і Ліза там.

– Як же так, – занепокоїлася лікарка – діти ж зовсім маленькі і потім старшенька Лізочки ж хвора, може вона їх відвезла?

– Та ні, за нею приїхала машина, вона поїхала одна, я бачила, а лікаря викликати змусила її свекруха, вона саме 3 дні тому і приїжджала їх провідати. Як тільки вона пішла на автобус, по Ритку приїхала машина, і вона поїхала.

Дільничний пом’явся і повідомив, що вже не один раз ловив Риту, коли вона продавалв кохання, але діти малі … кожен раз обмежувався виховною бесідою.

Третьою виявилася жінка з опіки, вона запропонувала позаглядати у вікна, які не були завішені. Якщо малюки там замкнені, то мовляв ми їх побачимо.

Вікна розташовувалися низько, заглядати в було зовсім не складно, дільничний пішов в один бік, а лікарка в інший, жінка з опіки забарилася, щось шукала в сумці. Вона підвела голову на слабкий зойк Віолетти Іванівни і побачила, що та зблідла, швидко пішла до неї, сама заглянула у вікно і теж різко відсторонилася. До них швидким кроком підійшов міліціонер і теж заглянув у вікно.

Перед ним була добре обставлена, але дуже брудна кімната з сервантом без посуду, шафою з дверцятами, які відпадали, брудний стіл, завалений залишками їжі і ближче до вікна брудний розкладений диван. А ось далі він подався вперед – на ганчір’ї і засмальцьованій ковдрі лежали абсолютно роздягнені дівчатка і спочатку він подумав, що це ручки і ніжки зламаних ляльок, але придивившись, зрозумів – це живі діти в брудній ковдрі.

Далі не кажучи жодного слова, він пішов до ганку відкрив гачок і увійшов у будинок, жінки йшли за ним, до них також приєдналася сусідка і ще чоловік, з будинку навпроти, який теж підійшов.

У будинку було тепло, але пахло кепсько. Колись його обстановка свідчила про достаток, а зараз хороші шпалери відстали, меблі потребувала ремонту, в будинку давно не прибирали. Малеча мирно спала, але від шуму дівчатка прокинулися. Дві дівчинки одного і двох років були схожі на маленьких ангелів: світле волоссячко кучерями, величезні очі відливали чистою блакиттю, їх обрамляли густі темні вії, до того ж діти не мали ні памперсів, ні одягу. Схожості з ангелами їм надавав і нездоровий рум’янець. На краю брудного дивана стояла миска з залишками густої каші, малеча не вміли їсти ложкою, не здогадалися і руками, вони лизали кашу як цуцики.

Сусід підтвердив, що їхня мати Рита поїхала 3 дні тому і з тих пір не з’являлася. Поки представник опіки разом з дільничним складали акт, лікарка оглядала дітей. У них була підвищена температура, у Лізочки стовпчик термометра піднявся до 39,8, а у молодшої Ані до 38,5, вони кашляли. Лікар діагностувала бронхіт і підозрювала запалення. Дітей потрібно було терміново госпіталізувати.

І тут виникло питання: в чому їх везти, та одяг, який вдалося знайти, був брудний, але головне – це літні платтячка і для пізньої осені вони не підходили. Сусідка, яка непомітно зникла, саме з’явилася з вузликом. Вона швидко зрозуміла, що потрібно і принесла одяг своїх хлопців.

У лікарні малечу відразу всі стали називати ангелятами і матусі з усього дитячого відділення носили їм гостинці: їжу і одяг. Запалення не підтвердили і дівчатка пішли на поправку. Їх мама Рита з’явилася в лікарні тільки через 4 дні. На питання «Чому не прийшла раніше?», Відповіла, що була зайнята, і знала, що тут за дітьми добре наглядають.

В органах опіки жінці дали випробувальний термін, за який вона повинна була прибрати будинок, але вона знову поїхала і до призначеного часу нічого не зробила. Коли їй повідомили, що її можуть позбавити батьківських прав, вона відразу запропонувала підписати всі необхідні документи, забирати дівчаток горе-мати не збиралася. Їх батька давно нестало, а для неї діти були тягарем.

Опіка намагалася влаштувати дівчаток до їх бабусі, але та навідріз відмовилася, посилаючись на хворе серце і маленьку квартиру.

Дівчатка були переведені в дитячий будинок, звідки їх удочерили. Історія маленьких ангелів мала щасливий кінець, прийомні батьки дали їм любов і ласку, на яку їх рідна мати виявилася нездатною.

Фото ілюстративне – sib-catholic.ru