У четвер Світлої седмиці вшановують ікону преподобної Анастасії “Царственна”. Як потрібно провести цей день

В ці дні нам варто пам’ятати, що Справжня Пасха ― це зовсім не духмяні паски з тіста й сиру, не яйця-крашанки чи щедро накритий стіл.

Істинна Пасха ― Воскреслий Христос, і споживаємо ми цю Пасху щоразу, коли причащаємось у храмі.

А ще варто постаратися цілий рік зберігати відчуття Світлої Великодньої ночі, і це допоможе здолати будь-яку пітьму в душі.

Особливе святкування в Світлий Четвер – молитовна згадка про преподобну Анастасію, велику княгиню Київську – вона відійшла до Бога в 1900 році.

Олександра-Фредеріка-Вільгельміна, принцеса Ольденбурзька, або Велика княгиня Олександра Петрівна Романова, дружина князя Миколая, рідного брата Олександра Визволителя – з таким ім’ям залишилася вона в історії.

Преподобна Анастасія, інокиня Києво-Покровська – такою увійшла вона в православні святці, долучивши до імені в чернецтві назву чернечої обителі, яку створила в Києві за власні кошти. Ця обитель стала однією з найкращих лікарень свого часу, в якій медичну допомогу отримували сотні малозабезпечених.

Її життя співзвучно читанню з Євангелія від Іоанна, яке розповідає про зустріч Христа із фарисеєм Никодимом – представником тогочасної єрусалимської еліти. В цьому читанні є такі слова: «Якщо хто не народиться згори, не може бачити Царства Небесного».

Тож намагаймося і ми, подібно до цієї святої, завжди пам’ятати про духовне життя та у Світлі Великодні дні наповнювати свої серця радістю про Воскресіння Христове!