У кого найкрутіша вишиванка: Найкрасивіші та найдорожчі вишиванки українських політиків та зірок (фото)

Щорічно День вишиванки святкують у третій четвер травня. І одягнути нині вишиванку на роботу, до університету, школи чи навіть садочка – стало справою честі та традицією. Адже, напевно, в Україні, особливо – Західній, не знайдеться людини, яка б не мала у своєму гардеробі цього народного строю.

З нагоди свята PRESS-ЦЕНТР підготував добірку жіночих топ-вишиванок перших осіб нашої держави. То хто ж носить найдорожчу, а хто, можливо, має і найстарішу, котра дісталася від прабабусі?

Марина Порошенко

Перша леді – знана шанувальниця етнічного українського одягу. Свого часу журналісти нарахували в її шафі більше 10 дизайнерських вишитих речей на суму близько 200 тисяч гривень, повідомляє «Корупція». У неї є сукні від Роксолани Богуцької (10-15 тис. грн.). Пані Марина довгий час була поціновувачкою творчості саме цього дизайнера, а потім «переключилася» на Віту Кін (до 30 тис. грн.).

Також у неї є сукні від Ольги Навроцької (15 тис. грн.) та кілька вишиванок від народних майстринь. Та й сама Марина Порошенко в різних інтерв’ю не раз зізнавалася, що любить вишивати.

Родина Порошенків полюбляє вдягати вишиванки на усі релігійні та державні свята. Вишиванки Марина Порошенко, та й усі члени її сім’ї, надягають на всі релігійні та державні свята.

До прикладу, на день інавгурації Президента пані Марина вдягнула вишиту сукню від столичних дизайнерів Лілії Пустовіт та Вікторії Гресь. Хоча спочатку планувала одягнути темносиній костюм із борщівською вишивкою та зелену сукню із етнічними мотивами від львівської дизайнерки Роксолани Богуцької. Однак не вклалися у часі.

На День незалежності 2015 року соцмережі відзначили сукню першої леді від української дизайнерки Віри Навроцької. Серед квітів користувачі Інтернету запримітили символічний «укроп», вишитий гладдю.

Автор вбрання у такий спосіб хотіла підкреслити символічну боротьбу за незалежність у гарних та романтичних сукнях.

Юлія Тимошенко

Лідерка БЮТ почала носити вишивані речі відносно недавно, років десять тому. У 2007 році на урочистих зборах власного блоку вона з`явилася у національному вбранні ексклюзивної ручної роботи – святковій вишиванці, розшитій жилетці і довгій спідниці у ніжно кремових і зеленуватих тонах.

Як з’ясувалося пізніше, це робота львівських майстринь із Сокальського району. Історична традиційна вишивка, зібрана за спеціальними історичними книжками, пояснювала тоді Юлія Володимирівна, пише Таблоїд.

Відтоді «леді Ю» пообіцяла вдягати національний одяг регулярно. Причому, щоразу, предствляючи різні регіони України.

Катерина Ющенко

Катерина Ющенко в одному зі своїх інтерв’ю говорила, що не належить до тих жінок, для яких кількість одягу у шафі займає важливе місце у житті. Однак свого часу роль першої леді держави зобов’язувала її завжди виглядати «на всі сто», причому згідно з вимогами протоколу. І навіть тоді вона все одно намагалася своїми костюмами чи сукнями продемонструвати елементи багатства українського фольклору.

Улюбленим дизайнером екс-першої леді, як і нинішньої, теж є Роксолана Богуцька. Пані Катерина намагається в українських народних строях дотримуватися пастельних, білих, кремових кольорів. Хоча має у своєму гардеробі чимало і доволі яскраво вишитих сорочок та блуз.

Руслана Лижичко

Для співачки Руслани вишиванка одна з найважливіших деталей гардеробу.

Руслана без вишиванки ні туди і ні сюди…

Вона часто їх одягає не лише на сцені, а й в побуті. І це не дивно, адже артистка багато їздить по різних країнах та прославляє Україну. І саме вишиванка якнайкраще демонструє неповторний український стиль, який, за словами Руслани, подарував нам Бог.

Кілька років тому вона навіть влаштувала спеціальну фотосесію у національних сорочках від українських дизайнерів.

Ольга Сумська

Часто з`являється в етнічних нарядах і акторка Ольга Сумська. В неї вже є ціла колекція вишиванок, серед яких і майже музейні експонати.

Ганна Герман

А от колишня соратниця президента-втікача Януковича Ганна Герман, хоч родом і зі Львівщини, ніколи не поривалася підкреслювати своє українське походження. У вишиванках її бачили буквально кілька разів, та й то це вбрання було досить сучасне і, радше, лише з елементами фольклору.

Ганна Герман не «фанат» національного одягу. Хоча, будучи молодою, Ганна Миколаївна залюбки фотографувалася у національних костюмах.

Герман у молодості полюбляла надягати бабусину вишиванку. Пізніше їй навіть до Києва привозили вишиванки зі Львівщини та Вінниччини народні майстрині, однак їх Ганна Герман все одно не носила.

Мирослава БЗІКАДЗЕ