У ніч Хрещення відкриваються небеса. Кожне слово, кожне прохання, молитва про найпотаємніше доходить до Господа

Хрещення Господнє належить до числа дванадцяти головних християнських свят. Саме в цей день хрестився в водах Йордану Ісус Христос.

Під час обряду хрещення Ісус молився, щоб Бог благословив його на служіння Всевишньому. В цю мить відкрилися небеса – Дух Божий у вигляді голуба з’явився Ісусу та всім присутнім людям. І мовив Всевишній, вказавши на Ісуса: “Ось Син Мій Улюблений, благословенний Мною”. З того часу, за прикладом Ісуса, християни стали здійснювати хрещення, бо вірили, що так відбувається духовне відродження людської душі та зближення з Богом.

Читайте: Вода, набрана в ніч з 18 на 19 січня, споконвіку вважається Чудотворною. Якщо скупатися цього дня в річці – будеш здоровим і сильним протягом року

Прийнято вважати, що вода 19 січня набуває цілющих властивостей, які допомагають позбутися від хвороб. Саме тому багато людей занурюються в ополонку, вмиваються або запасаються водою на цілий рік. Свята вода, за переказами, здатна подарувати здоров’я, очистити від гріха, поганих думок і діянь.

У багатьох містах перед Хрещенням прорубується ополонку і організовуються купання – кожен бажаючий може зануритися в ополонку, зробивши обряд обмивання. Однак не варто pизикувати і занурюватися в ополонку, не порадившись з лікарем.

Як і в усі інші великі православні свята, в Хрещення прийнято ходити до церкви, читати подячні молитви Господу і молитви про прощення гріхів. У ніч Хрещення, якщо вірити переказам, відкриваються небеса. Кожне слово, кожне прохання, молитва про найпотаємніше доходить до Господа. У цей день збуваються всі загадані бажання і головні мрії.

Після Водохреща починається сезон весіль, який триває до Великого посту. Вважається, що люди, які вступили в шлюб в цей час, будуть дуже щасливими.

Прикмети

Православні вірять, що після водосвяття не можна прати протягом 20 днів.

Якщо над водоймою буде туман, в цьому році буде багато пшениці.

Гавкіт собак на свято говорить про гарне полювання.

Зоряна ніч на 19 січня — до сухого літа, хорошого врожаю бобових і лісових ягід.

По погоді вдень можна судити про те, якою буде вона на грудневі церковні свята.