У Німеччині обшукали офіси “Газпрому”

Представники Європейського Союзу провели обшуки в офісах німецьких підрозділів російського газового монополіста “Газпром”. Зроблено це було в рамках розслідування ролі російського монополіста у завищенні цін на газ у Європі до рекордних значень.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається: обшуки провели в офісах Gazprom Germania GmbH і Wingas GmbH – на їхню частку припадає близько 20% постачання газу на німецький ринок.

“Глава антимонопольного відомства ЄС Маргрет Вестагер, ймовірно, активізує збір інформації про європейський бізнес “Газпрому”. Компаніям, викритим у порушенні антимонопольних правил ЄС, загрожує штраф у розмірі до 10% від їхнього світового обороту”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: наразі коментувати ситуацію відмовляються обидві сторони. “Єврокомісія відмовилася від коментарів. У “Газпромі” заявили, що не коментують ситуацію”, – зазначили журналісти.

Нагадаємо, що на початку 2022 року Вестагер ініціювала розслідування дій “Газпрому”. У ході розслідування встановлювалися факти тиску з російської сторони на європейських політиків для погодження запуску газопроводу “Північний потік-2”.

Конкретною ж причиною для таких дій ЄС став вплив російського монополіста на енергетичну кризу в Європі взимку 2021-22 років. Тоді “Газпром” обмежив додаткове постачання газу – якраз тоді, коли запаси газу в Європі впали до найнижчого рівня за останні 10 років.