fbpx

У приватних клініках можна лікуватися безкоштовно: Медреформа 2018 у Україні та її нюанси

Завдяки медреформу в країні, ми можемо самі вибирати собі лікаря (терапевта, педіатра, сімейного), незалежно від місця прописки або проживання. Але мало хто знає, що у нас є можливість укласти договір з фахівцем не тільки в державному медзакладі, а й у приватній клініці. Чи потрібно в такому випадку доплачувати зі своєї кишені, або всі витрати покриють гроші з держбюджету?

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, вже 12 мільйонів пацієнтів по всій Україні підписали декларації з лікарями. На даний момент до системи Національної служби здоров’я підключені 2/3 медичних закладів первинної медицини. Причому не тільки державних, але і приватних.

Отже, якщо обраний вами фахівець є лікарем приватної клініки або ФОП, при цьому він є в системі Нацслужби здоров’я і підписав з вами декларацію, в такому випадку базовий пакет медичних послуг, він зобов’язаний надати вам безкоштовно, тобто за рахунок бюджету, так само як і лікар державного медзакладу.

А це означає, що ваш лікар повинен безкоштовно консультувати вас, спостерігати за вашим (або вашої дитини) здоров’ям, ставити діагнози і надавати первинну допомогу (наприклад, при ГРВІ, тpaвмах і отpyєннях). А при необхідності дати напрямок до вузького спеціаліста (лора, офтальмолога, ендокринолога, гастроентеролога, кардіолога і т. д.) Для надання вторинної допомоги, або ж проконсультуватися з ним для вашого лікування.

Також він повинен безкоштовно виписувати вам довідки, лікарняні та інші необхідні документи, направляти на аналізи та обстеження.

Читайте також: В Україні готують сюрприз заробітчанам: що зміниться

У разі якщо приватний медичний заклад вимагає від вас доплату за пакет гарантованих медичних послуг, це підстава звернутися в Національну службу здоров’я. Вони проведуть перевірку і призупинять фінансування медзакладу до з’ясування ситуації або розірвання договору.

При цьому за маніпуляції, які не входять до гарантований пакет наданих медпослуг, приватні медичні установи мають право стягувати оплату в повному обсязі.

Джерело.

You cannot copy content of this page