У серпні починаються Спаси: Медовий, Яблучний і Горіховий. Цей час для православних християн має особливе значення, коли можна залучити в своє життя процвітання і позитивні зміни

Кожен з трьох Спасів пов’язаний з важливою релігійною подією. У серпні 2020 року це події знову будуть відзначатися з розмахом і частуваннями, а значить, настає час підготовки до святкових днів.

Медовий Спас – п’ятниця, 14 серпня

Відкриває череду Спасів Медовий, прозваний в народі Першим Спасом. У цей день прийнято займатися медом, відкачувати його, освячувати в церквах і вперше пробувати цей солодкий і корисний продукт.

Медовий Спас – це не просто свято меду, а й велика подія у православному світі, пов’язана з походженням чесних древ Животворящого Хреста Господнього та початком Успенського посту. У Медового Спаса є ще одна назва – Маковій, в честь булочок з маком, які прийнято вживати в цей день. Скромна пісна їжа присутня на столі віруючих, а застілля стає часом зміцнення сімейних уз і молитов, звернених до Вищих Сил.

У день Медового Спаса у Господа просять захисту від зла і неприємностей, дарують близьким іменні іконки, а також радіють першому святковому дню, незважаючи на безліч заборон. Мед наші предки використовували не тільки для того, щоб ласувати. Ним зцілювали недуги, а також з його допомогою залучали в життя гроші і процвітання.

Яблучний Спас – середа, 19 серпня

Яблучний Спас, або Преображення Господнє, – час для збору яблук і їх переробки. Більшість сортів дозрівають якраз до середини серпня, і містять в собі джерело вітамінів. На Яблучний Спас яблука також відносять до церкви для освячення і готують ласощі з використанням цих ароматних фруктів.

Яблучний Спас пов’язаний з подіями, описаними в Євангелії. Ісус Христос вирушили на гору Фавор, де молився з учнями, і їм з’явилися пророки Мойсей та Ілля. У сліпучому світлі глас Божий назвав Ісуса улюбленим сином і заповідав учням Христа слухати його.

На Яблучний Спас триває Успенський піст, і в цей час їжа на столі повинна бути скромною. Незважаючи на це, віруючі можуть ласувати фруктами, не відмовляючи собі в смачних частуваннях, багатих вітамінами і корисними речовинами. У народі яблука використовували також для того, щоб залучити в життя любов і щастя.

Горіховий Спас – субота, 29 серпня

Завершує низку Спасів Горіховий, прозваний також Третім або Хлібним Спасом. Це свято приурочене до перенесення Нерукотворного образу Христа Спасителя.

У день останнього Спаса 29 серпня віруючі відзначають день пам’яті Діоміда і Феодорівської ікони Божої Матері. За традицією на Третій Спас випікають хліб з борошна нового врожаю, готують всілякі ласощі і відвідують церкви, щоб освятити хліб й іншу випічку. Успенський піст в цей час вже закінчено, тому на Горіховий Спас віруючі можуть вживати м’ясну і молочну продукцію.

Традиційно з 29 серпня починають збір горіхів в лісах. Їх заготовляють, а також заговорюють, щоб залучити в будинок благополуччя і процвітання. Горіхи містять велику кількість корисних речовин, тому так цінуються, адже їх можна вживати і в прийдешні пости.