fbpx
Культура

У вас щось впало або вилилось на стіл, їжа застрягла в зубах? Ось, як за правилами етикету радять поводитись

Будь-яка культурна людина знайома з правилами столового етикету. Але що робити, якщо ви опинились у незручній ситуації за столом і як правильно вийти з неї? Джерело

Припустимо, в тарілці супу ви виявили мошку, жирний шматок м’яса впав на скатертину або ви поперхнулись, то це не кінець світу і така неприємна ситуація рано чи пізно може статися з кожним з нас. Якщо з вами стався такий конфуз, не панікуйте і не привертайте увагу, а просто згадайте, як слід чинити в такій ситуації.

Читайте також: Так вони і живуть: дві дружини і один чоловік. І хто з них колишня, хто справжня, важко розібратися. Правда, чоловік на щасливого не дуже схожий

Дуже гаряча чи неякісна їжа

Якщо шматочок виявився надто гарячим, швидко запийте його водою або іншою рідиною. Якщо ж її під рукою не виявилося, швидко і непомітно сплюньте на вилку обпалюючий шматок або витягніть його з рота рукою і відкладіть на край тарілки.

Ви закашлялись або хочете чхнути

Якщо ви відчуваєте, що кашель буде нетривалим, то вставати з-за столу не варто: прикривши рот рукою або серветкою, покашляйте (або чхніть) і вибачтеся. Якщо напад кашлю буде сильним, вибачтеся і поспішно вийдіть з кімнати.

Ви подавuлись шматочком м’яса або кісточкою

Подавuвшись, спробуйте проштовхнути застряглий шматочок, випивши ковток будь-якого напою. Якщо це не допомогло, покaшляйте, прикривши рот серветкою. У разі, коли кaшель буде більш тривалим, вибачтеся і вийдіть в тyалет або іншу кімнату.

Якщо ви сильно подавuлися, тут вже не до протоколу: потрібно привернути увагу і покликати на допомогу. Можливо, від цього залежить ваше життя.

Їжа застрягла в зубах

Видаляти застряглу між зубами їжу за столом – моветон. Якщо шматочок їжі вам доставляє біль або дискомфорт, дочекайтеся зміни страв або іншої паузи в трапезі, підіть з залу і там видаліть заважаючий вам шматочок зубочисткою.

Ви упустили або пролили на стіл що-небудь

Шматочок, що впав на стіл, необхідно забрати зі столу і покласти на край своєї тарілки, вибачившись перед господарями за свій конфуз. Якщо після нього залишився слід, змочіть край серветки водою і спробуйте його видалити.

Таким же чином слід поступати, якщо ви розлили що-небудь на стіл.

На вашій тарілці ви помітили волосся чи комаху

Помітивши на своїй тарілці щось неїстівне, краще непомітно позбутися від нього і не привертати увагу, щоб не дискредитувати господиню вечора. Якщо вам дуже неприємно, то просто відкладіть свою тарілку.

Якщо подібна ситуація сталася в ресторані, то ви маєте право вказати на сторонній предмет у страві і вимагати її заміни.

Якщо неїстівне вже потрапило вам в рот, то непомітно для оточуючих приберіть його і покладіть на край тарілки.

You cannot copy content of this page