У Ватикані “примирили українців та росіян”: Папа Римський Франциск так і не засудив Росію. Він навіть збирається зустрітися з агентом ФСБ РФ, патріархом Кирилом у червні в Єрусалимі

Про скандал, в який втрапив Святий престол, написали ледь не всі світові медіа. Хвиля обурення зачепила не лише українських католиків. Свій протест офіційний Київ передавав через посла України у Ватикані Андрія Юраша. Проте там не дослухалися і зрештою провели у Страсну п’ятницю, 15 квітня, перед Великоднем за григоріанським календарем скандальну Хресну дорогу за участі подруг – українки Ірини та росіянки Альбіни.

Це була перша від початку пандемії COVID-19 хода біля Колізею напередодні Великодня. Українка та росіянка, які живуть в Італії вже 20 років і працюють у католицькій лікарні в Римі, йшли попереду і несли хрест. Питання, як українка Ірина взагалі могла погодитися на це дійство, залишається відкритим. Адже її дії фактично ставлять знак рівності між українцями-жертвами агресії путінської росії та росіянами, які власне є агресорами.

Чому ця хода така важлива та символічна? Це чи не найважливіший захід для християн західного обряду напередодні великодніх свят. Ця Хресна дорога символізує шлях Ісуса Христа на Голгофу перед розп’яттям, і складається з 14 молитовних зупинок. Під час 13-ї, яка символізує смерть Ісуса на хресті, українка Ірина та росіянка Альбіна мали зачитати текст, написаний у співавторстві.

Добре, що хоч тут Ватикан дослухався, вирішивши молитися у мовчанні, промовивши слова: “Перед смертю тиша є найкрасномовнішим зі слів. Зупинімося в мовчазній молитві, і кожен помолиться у своєму серці про мир у світі”.

Натомість понтифік прямо так і не засудив росію, заявивши, що “зі сходу Європи прийшла темрява війни”. Він звертався до Путіна, щоб той зупинив вторгнення, і навіть збирається зустрітися з агентом ФСБ, патріархом Кирилом у червні в Єрусалимі.

Отець Антоніо Спадаро, довірена особа папи, намагався виправдати дії Святого престолу. Мовляв, Франциск – пастир, а не політик, який намагається примирити українців та росіян. Проте папа зрештою запросив українську делегацію, у складі якої є голова Мелітополя Іван Федоров, у страсну суботу, 16 квітня, на аудієнцію у Ватикані.

За матеріалами ТСН