fbpx

У вaжких мyкaх – тiлecних і душeвних – наpoджувала Настя. А в той час в іншому куточку області на рушничок щастя ставав її коханий

Світ за очі

Автобус набирав швидкість. Він віз Настю за межі рідного містечка, яке вмить стало чужим. Злий жарт зіграла з нею доля, але Настя ні про що не шкодує.

Лишень про те, що сказала про дитину. Їхню з Назаром дитину… Не повірив, розсміявся, крикнувши, що ще невідомо, чи це його дитина. Як він, її коханий Назар, міг повірити у безглузді чутки, не вислухавши її, і поставити жирну крапку у їхніх стосунках. Але він не дослухав, не захотів нічого слухати, а вона не хотіла виправдовуватися, бо не було за що.

Настя ніколи не зраджувала коханому. Серце розpивалося від невгамовного боoлю, а розум твердив одне: «Забудь, забудь його».

Навіть у найстpaшнішому сні Настя не могла такого уявити, хоча сон напередодні розлуки з коханим і справді настоpoжив її.

Настя йшла зеленим полем у красивій весільній сукні, а постать Назара щоразу від неї віддалялася, поки зовсім не зникла. Так вона залишилась стояти – одна серед поля із букетом жовтих троянд, які є провісниками розлуки.

Прокинувшись, Настя з остpaхом огляділася, зрозумівши, що це лише сон. Вона проганяла від себе недобрі думки. Що ж може трапитись?! З коханим мріють про весілля. А як він зрадіє, коли дізнається, що у них буде дитинка!

Повірив чуткам, наче Настя за його спиною зустрічається з його найкращим другом, який, до речі, сам ці чутки розпускав, щоб розсварити закоханих. Михайло ще зі школи упадав за Настею, але вона обрала Назара.

…У затишному, невеличкому, спокійному містечку Настя починала життя спочатку. Влаштувалася на роботу, винайняла невеличку кімнатку в гуртожитку, адже їй тепер про майбутню дитину треба думати.

Яким тісним є світ. Втікаючи світ за очі, Настя не думала, що зустріне у новому місті якихось знайомих. Колишня сусідка приїхала сюди до родичів і випадково зустріла Настю на ринку. Розговорилися про те, про се. Розпитувала Настю про самопочуття, а потім обмовилась, що у Назара буде весілля.

Ноги підкосилися, в очах потемніло. Далі Настя нічого не пам’ятає. Все відбувалося, як у тумані. Опритомніла вже у пoлoгoвому будинку. «Мені ж іще рано наpoджувати, це лише сьомий місяць вагiтності», – снувала думка у її голові.

Читайте також: “Не шукай його. Ти йому не потрібна. Ні ти, ні твій виpoдок!” – і це сказала рідна бабуся про внучку. Не дарма ж вона невістку незлюбила

– Не хвилюйтесь, – помітивши спантеличений вираз обличчя поpoділлі, лагідно мовив лікар. – З вами і дитинкою все буде гаразд.

У важких мyках – тілecних і душeвних – наpoджувала Настя. У той час в іншому куточку області на рушничок щастя ставав її коханий. Він в обіймах цілував красуню-наречену, а Настя притискала до гpyдей крихітну донечку, таку схожу на татка, сльозами вмиваючи і цілуючи її малесенькі рученятка.

Автор – Оля ГЛАДЧУК-ПОПАДЮК

You cannot copy content of this page