Українські традиції на Петра і Павла: що обов’язково потрібно зробити сьогодні кожній жінці

12 липня православні християни відзначають велике свято – День Петра і Павла. Наші предки дуже шанували цих святих, тому і до свята готувалися ґрунтовно: прибирали і прикрашали будинки, готували святковий обід.

Кажуть, щоб позбутися від хвороб і невдач, на Петра і Павла треба вмитися чистою водою з трьох різних джерел. Це забезпечить заступництво святих на весь рік. Що ще важливо зробити в це світле свято?

Відвідати службу в храмі. Треба встати на світанку, вмитися джерельною водою (для жителів мегаполісу цілком підійде вода з-під крана) і піти на службу до церкви. Свято Петра і Павла завершує Петрів піст, тому віруючі люди в цей день намагаються сповідатися і причаститися, очистивши таким чином не тільки тіло, а й дyшу.

Приготувати на обід рибу. Святий Петро – покpoвитель рибалок, тому господині в цей день обов’язково готують рибу. Вважається, що так ви залучите в будинок щастя і благополуччя.

Сходити в гості. Так як в цей день фізична праця заборонений, прийнято ходити в гості, обов’язково відвідати батьків. Таким чином в повсякденних турботах і метушні, ви не забудете про близьких людей і сімейні традиції.

Читайте також: Молитва до святих апостолів Петра і Павла, яку слід прочитати саме 12 липня

Спекти “Мандрики”. Мандрики – це спеціальні обрядові пончики або булочки з сиром, які печуть спеціально до свята, особливо в будинках, де є маленькі діти.

Відвідати хрещеників. Хрещені батьки в цей день повинні відвідати своїх хресних синів і дочок, подарувати їм гостинці і запросити своїх кумів в гості.

Покататися на гойдалках. І під час катання, обов’язково дзвінко розсміятися, тоді це неодмінно обіцяє довге і щасливе життя!

Джерело.