“Український Єрусалим”, про який не знають і не розповідають туристам. Тисячі паломників з усієї України та світу щороку поспішають сюди з особливими намірами

Мало хто знає, що на Львівщині є мальовниче село Страдч, яке по праву вважають Українським Єрусалимом.

Це святе місце Української греко-католицької церкви називають Страдчанською або Страдецькою печерою. Знаходиться вона на крутому північному схилі Страдецької гори. Переказ стверджує, що тут ще в XI столітті був заснований монастир ченцями, які прийшли з Києва. Джерело.

Ця святиня стала другою після Києво-Печерської лаври створеною за часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Наслідком важкої праці постала Страдецька Печерська лавра, яка збереглася донині. Тисячі паломників з усієї України та світу щороку поспішають до Страдча, аби взяти участь у відпустових молитвах.

Згідно з давньою легендою під час монголо-татарської навали жителі селищ ховалися в цих печерах. Одного разу татари виявили таємний вхід в печери. У гнiвi вони розпалили багаття, і всі люди, що знаходяться усередині печер, зaгинyли.

Ченці стали молитися про спасіння душ невинних людей. Кажуть, Божа Матір почула прохання і з’явилася людям на захист. Через багато століть це місце не втратило своєї особливої ​​атмосфери, тут відчувається присутність Божої Матері.

На згадку про ці трaгiчнi події в 15 столітті тут була заснована Страдчанська Печерська лавра. Її головною святинею стала ікона Страдецькій Божої Матері Нерушимої. На жаль, до наших днів збереглася лише її копія.

Іще 1936 року святість і видатне духовне значення Страдецької гори для українського народу підтвердив Папа Пій ХІ, надавши храму Успення Пресвятої Богородиці повний відпуст на кожний день у році, за умови доброї сповіді, відбутої літургії та Пресвятої Євхаристії у страдецькому храмі.

Читайте також: На Львівщині є особлива церква де молодь просить зберегти кохання, старші – здоров’я для дітей, немічні позбуваються важких хвороб

У доповненні до цього відпусту Папа благословив встановлення на Страдецькій горі Хресної дороги з Єрусалимськими відпустами, яка фактично за духовним значенням прирівняна до Єрусалимської.

Це частина печерного монастиря, який виник у 11 столітті. На горі, в надрах якої і розташований монастир, знаходиться Унікальний Храм Успіння Пресвятої Богородиці, куди з’їжджаються паломники з усієї країни і світу.

До вершини цієї гори прокладена стежка останнього шляху Христа, за своїм духовним значенням вона визнана рівноцінною тій, що в Єрусалимі.