Успенський піст 2018: початок та правила

Успенський піст – один з чотирьох найважливіших періодів утримання в православному світі. Дотримуючись церковних правил, кожен віруючий зможе очистити душу в цей час.

Успенський піст отримав свою назву на честь великого свята Успіння Пречистої Діви. Цей період утримання було встановлено церквою ще в далекому минулому. Триває він всього два тижні. Спочатку його ввели для того, щоб у православних людей була можливість компенсувати послаблення, допущені під час Великого посту.

Значення Успенського посту

Щоб до кінця осмислити значення даного посту, необхідно знати про суть самого свята Успіння. Цей день присвячений упoкoєнню Божої Матері і її сходження до Царства Божого. У християнстві існує переказ, що Пресвята Діва залишила земний світ, але смepть не торкнула її тілесну оболонку.

Господь прийняв її на Небеса в тому вигляді, в якому вона з честю і праведністю служила Йому довгі роки земного життя, смиренно прийнявши своє тяжке, але велике духовне призначення. Письмо говорить, що тiло її піднесли на Небеса всі апостоли на чолі з Ісусом Христом.

Успенський піст закликає до очищення, смирення і acкези, щоб віруючі змогли наблизитися до духовного ідеалу, втіленням якого і є Богородиця.

Читайте також: 1 серпня – День пам’яті преподобного Серафима Саровського: що потрібно зробити в цей день, а чого робити не можна в жодному випадку

Успенський піст в 2018 році

У 2018 році початок посту припадає на 14 серпня, а завершиться цей період утримання 27 серпня, як і роком раніше. Під час посту необхідно відвідати службу в храмі, старанно молитися, здійснювати якомога більше добрих справ, нікому не бажати зла, утримуватися від скоромної їжі і намагатися досягти духовного очищення.

Джерело.