fbpx

Успенський піст з 14 по 27 серпня: що можна і не можна робити

Другий піст літа і третій багатоденний піст в році починається і закінчується завжди в один і той же час. Він триває з 14 по 27 серпня. Це вкрай важливий, але теж нестрогий піст, який пролетить досить швидко.

Успенський піст присвячений Богородиці і її останнім дням на Землі в оточенні апостолів. Закінчується піст святом Успіння Пресвятої Богородиці в честь завершення її земного шляху.

В останні дні свого життя Богородиця вже знала, що їй судилося незабаром зустрітися з Господом, тому вона перебувала в молитві разом з апостолами. Саме тому і нам теж варто в кінці літа молитися і просити Господа про милість.

У період з 14 по 27 серпня не варто вдаватися до гучних веселощів. У ці дні варто перебувати поряд з близькими, допомагати батькам і родичам, дарувати їм любов і увагу.

При цьому під час посту важливо не тільки тілесне утримання, а й духовне.

Обряд вінчання в дні посту не проводять, але Церква не забороняє реєструвати шлюби. Пара може сходити в РАЦС і зареєструвати свій союз, але святкування весілля і вінчання радять перенести на час закінчення посту.

За церковним статутом, в дні літнього посту строгість трапези така ж, як і у Великий піст, тобто виключаються м’ясні, молочні продукти і яйця, а риба дозволяється тільки в свято Преображення Господня.

You cannot copy content of this page