fbpx

Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день, аби не нaкликaти бiдy

Сьогодні, 28 серпня, православні християни відзначають одне з дванадцяти головних церковних свят – Успіння Пресвятої Богородиці.

Слово “успіння” означає “сон”, так як вважається, що Матір Божа не вмepла, а просто піднеслася в кращий світ. Це гарне і символічне свято, а не скорботне. У цей день віруючі просять у Пресвятої Богородиці допомоги і заступництва і моляться перед її іконою. Вважається, що в цей день вона може почути найщиріші молитви і прохання.

Що потрібно зробити на Успіння?

На Успіння потрібно обов’язково піти до церкви і помолитися про щастя і спасіння своєї дyші. У цей день молитва має особливе значення, тому що це велике свято символізує порятунок і любов.

Вважається, що в цей день Небеса відкриті для кожного, тому якщо від щирого серця попросити Богородицю про найпотаємніше, вона обов’язково почує і допоможе.

Православні християни шанують в це день мати, тому дітям потрібно обов’язково сходити до церкви і помолитися за здоров’я своєї матеріє. А якщо мами вже немає в живих, то прийнято згадувати її добрим словом і молитися Богу за yпoкій дyшi.

Господині в це свято влаштовують пишне гуляння, збирають родичів і близьких за столом, готують страви з нового врожаю. Напередодні свята якраз закінчується Успенський піст, тому в цей день вже можна готувати страви з м’яса.

Богородиця – покровителька сім’ї, тому в цей день прийнято грати весілля, вінчатися або свататися.

Що не можна робити в свято?

На Успіння заборонений будь-який фізичний труд : не можна прибирати в будинку, прати, шити, а також працювати в городі.

У цей день не можна користуватися ножем, тому хліб прийняло ламати руками, а не різати.

У великі свята не можна думати про погане і відвідувати церкву в поганому настрої, також не можна сваритися і лаятися з близькими людьми і здійснювати погані вчинки.

Наші предки вважали, що в цей день не можна ходити босоніж – це може накликати на людину бiду і хворpoби.

Читайте також: Молитва за дітей і здоров’я у День Успіння Пресвятої Богородиці

Також не можна надягати незручне взуття, вважалося, що того, хто на Успіння ходить в тісних черевиках весь рік будуть переслідувати невдачі.

Народні традиції свідчать, що в цей день було заборонено встромляти в землю гострі предмети, так як це могло привести до неврожаю і посухи в майбутній рік.

Джерело.

You cannot copy content of this page